Dziennik Gazeta Prawana logo

Filmowy potwór powróci

16 sierpnia 2009, 15:07
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Wytwórnia Legendary Pictures planuje realizację kolejnego filmu o japońskim potworze. Do tej pory w swojej 55-letniej historii Godzilla pojawiła się w 28 filmach. Ostatnia słynna filmowa "Godzilla" powstała 11 lat temu. Wyreżyserował ją spec od superprodukcji Roland Emmerich.

Nie wiadomo jeszcze kto ma reżyserować nową . Wiadomo, że , autor amerykańskiej wersji japońskiej Gojiry z 1954 roku, nie zamierza brać udziału w kolejnej produkcji o potworze.

Słynnego monstrum, ma nawet swoją gwiazdę na wymysliła japońska wytwórnia Toho. W pierwotnych planach Godzilla miał być gigantyczną ośmiornicą. Ostatecznie przybrał postać podobną do wielkiego jaszczura. Oprócz ról filmowych gad ma za sobą "występy" w japońskich serialach Zone Fighter i Godzilla Island, amerykańskich serialach animowanych, w kilku mangach oraz dwóch amerykańskich seriach komiksowych i powieściach.

p

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj