Lindsay Lohan ma szansę zostać najgorszą aktorką roku za rolę w horrorze "Wiem, kto mnie zabił".Gra tam porwaną przez psychopatę bogatą dziewczynę Aubrey, która, gdy budzi się pobita w szpitalu, zaczyna podejrzewać, że jest kimś innym - striptizerką o imieniu Dakota.

Reklama

"To najbardziej bezmyślny film od czasu <Showgirls>" - drwi John Wilson, założyciel fundacji, która przyznaje Złote Maliny. "Nawet pod sam koniec widz nie jest w stanie zrozumieć, co się właściwie wydarzyło. Oglądanie tego filmu to strata czasu" - podsumowuje.

Eddie Murphy jest nominowany za podwójną rolę. W komedii "Norbit" zagrał bowiem mężczyznę i kobietę. Wcielił się w tytułowego Norbita i jego małżonkę - otyłą i kłótliwą Rasputię. Co ciekawe, Murphy w zeszłym roku był nominowany do Oscara.

Na liście aktorów, którzy mają szansę na Złotą Malinę, są także: laureat Oscara Jon Voight (za rolę w filmie "Bratz"), Diane Keaton ("A właśnie, że tak!"), Jessica Biel ("Państwo młodzi: Chuck i Larry" i "Next"), Julia Ormond ("Wiem, kto mnie zabił"), Nicolette Sheridan ("Czyściciel"), Orlando Bloom ("Piraci z Karaibów: Na końcu świata"), Cuba Gooding Jr. ("Daddy Day Camp") i Adam Sandler (za rolę w filmie "Państwo młodzi: Chuck i Larry").

Kto dostanie Złotą Malinę 2007, potocznie zwaną anty-Oscarem? Dowiemy się 23 lutego, w przeddzień 80. gali rozdania Oscarów.