Pierwsza edycja festiwalu, mimo że odbędzie się jednocześnie w dziesięciu miastach, jest jeszcze przedsięwzięciem dosyć skromnym. Zwłaszcza w porównaniu z największymi festiwalami horroru na świecie: Screamfest w Los Angeles (nagrody rozdawane w dziesięciu kategoriach), edynburski Dead by Dawn czy London FrightFest. Jednak dla polskich wielbicieli horroru Horrofestiwal.pl to nie lada gratka i jedyna szansa zobaczenia na wielkim ekranie filmów do tej pory w Polsce nie pokazywanych.

W konkursie głównym startuje siedem obrazów. Najgłośniejszym z nich jest z pewnością remake słynnego horroru Johna Carpentera "Halloween". Twórcą nowej wersji jest ekscentryczny muzyk i reżyser Rob Zombie, którego poprzednie filmy - "Dom 1000 trupów" i "Bękarty diabła" - zdżyły już zyskać uznanie widzów. Dzieje psychopatycznego zabójcy Michaela Myersa zostały pokazane już w ośmiu częściach cyklu, Zombie postanowił więc odświeżyć legendę i pokazać ją w nowy sposób, zastrzegając, że jego dzieło nie jest ani remakiem, ani tym bardziej kontynuacją cyklu rozpoczętego w 1978 roku filmem Carpentera.

Poza "Halloween" do konkurencji stają obrazy mniej znanych nad Wisłą twórców. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć brytyjskie "Krzesło diabła" w reżyserii Adama Masona (twórcy wydanego w Polsce na DVD niezłego thrillera "W mroku zła"), norweski "Hotel zła", pełnometrażowy debiut Roara Uthauga, oraz dwie produkcje amerykańskie: "Zemsta po śmierci" z Lucy Liu w roli głównej i "Topór". Stawkę uzupełniają filmy z Azji: japoński "Ghost Train" i słynny już koreański "The Host - Potwór", zgarniający liczne nagrody na festiwalach filmów fantastycznych na całym świecie - pisze DZIENNIK.

Ciekawie zapowiadają się także pokazy pozakonkursowe. Po raz pierwszy w polskich kinach zostanie pokazana nowa wersja kultowej "Nocy żywych trupów", tym razem nakręcona w technice trójwymiarowej. Zobaczymy również "The Eye" braci Pang. Dużym wydarzeniem będzie pokaz czterech odcinków serii "Masters of Horror", cyklu godzinnych filmów kręconych przez uznanych twórców filmu grozy. Podczas Horrorfestiwalu zobaczymy epizody zrealizowane przez Johna Landisa, Johna McNaughtona, Takashiego Miike i Dario Argento.

Cztery wieczory w Multikinie powinny więc dostarczyć wielbicielom horroru niezapomnianych wrażeń. Czterodniowy przegląd zakończy wręczenie głównej nagrody festiwalu - Złotej Czaszki - przyznanej przez jury pod przewodnictwem Andrzeja Kołodyńskiego. Najlepszy film wybierze również publiczność. I to od widzów zależy także, czy Horrorfestiwal.pl na stałe zagości na filmowej mapie Polski.