W kinach Stowarzyszenia Filmowców Polskich pokazanych zostanie 12 tytułów Scorsese. Od klasyków po najnowsze produkcje.

Reklama

Niespodziankami będą dokumenty muzyczne: "Bob Dylan - Bez stałego adresu" - podróż przez życie i karierę wybitnego muzyka naszych czasów z wieloma niepublikowanymi materiałami, pierwszy w Polsce przedpremierowy pokaz muzycznego dokumentu o George'u Harrisonie - członku legendarnej grupy The Beatles oraz znany już polskim widzom "Rolling Stones - W blasku świateł".

Martin Scorsese osobiście zaangażowany był w wybór filmów. Przegląd będzie można zobaczyć tylko w kinach Stowarzyszenia Filmowców Polskich - kinie Kultura w Warszawie (3-7 grudnia) i w kinie Polonia w Łodzi (9-11 grudnia).

Scorsese to znany i ceniony amerykański reżyser, scenarzysta, montażysta, aktor i producent filmowy. Wyreżyserował m.in. takie filmy jak: "New York, New York", 'Wiek niewinności", "Ciemna strona miasta", "Gangi Nowego Jorku". Jest laureatem Oscara z 2007 roku za reżyserię filmu "Infiltracja". Scorsese był czterokrotnie żonaty, m.in. z aktorką Isabellą Rossellini i producentką Barbarą de Fina. W 1999 roku poślubił Helenę Morris. Mieszka w Nowym Jorku. Jest ojcem trzech córek. Ma 69 lat.