"Rzeź" to koprodukcja francusko-hiszpańsko-niemiecko-polska. Scenariusz, na podstawie sztuki "Bóg mordu" Yasminy Rezy, napisał sam Polański. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman.

Reklama

Bohaterami historii są dwie nowojorskie pary: Alan i Nancy oraz Michael i Penelope. Zdawałoby się, że wszystko je łączy. Nienaganne maniery, wysoki standard życia i satysfakcja z uczących się w najlepszych szkołach dzieci. Wszyscy czworo mogą uważać się za elitę amerykańskiej socjety. Kiedy ich dzieci wszczynają bójkę, na pozór niewinne spotkanie rodziców, zorganizowane celem wyjaśnienia sprawy, przerodzi się w lawinę potyczek i wzajemnych złośliwości. W tym piekielnie zabawnym pojedynku stawką będzie dobre imię i status każdego z uczestników. Nic zatem dziwnego, że wytrawni przeciwnicy dopuszczą się ciosów poniżej pasa. Wkrótce wyjdą na jaw głęboko skrywane tajemnice, a gdy więzy małżeńskie ulegną zaskakującemu rozluźnieniu, okaże się, że w nowoczesnym związku wszystkie chwyty są dozwolone...

Roman Polański zgromadził w obsadzie największe hollywoodzkie gwiazdy. W filmie zagrali: Jodie Foster, John C. Reilly, Kate Winslet, Christopher Waltz i Elvis Polański.

Światowa premiera filmu odbyła się 1 września 2011 roku na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Do polskich kin film trafi 20 stycznia 2012 roku.