"Rzeź" Romana Polańskiego i z udziałem Jodie Foster, Kate Winslet, Christopha Watza i Johna C. Reilly'ego to ostra i kąśliwa komedia pokazująca różnice w wychowywaniu dzieci. Po bójce dwóch chłopców rodzice obydwu łobuziaków rozpoczynają dyskusję o metodach wychowawczych. Na nasze ekrany film trafi 20 stycznia.

Reklama

"Wstyd" w reżyserii Steve'a McQueena i z Michaelem Fassbenderem w głównej roli, to historia trzydziestolatka uzależnionego od seksu. Aby uwolnić się od monotonii pracy biurowej, uwodzi kobiety, wdając się w przelotne, z góry skazane na porażkę, romanse. Ogólnopolska premiera produkcji wyznaczona została na 2 marca.

Trzeci tytuł otwarcia Camerimage to "Histeria - romantyczna historia wibratora", za której kamerą stanęła Tanya Wexler. Bohaterem jest Mortimer Granville, młody lekarz, który rozpoczyna pracę dla doktora Dalrymple'a. Ten leczy kobiety z histerii, przynosząc im ulgę w życiu intymnym. Z pomocą swego przyjaciela tworzy pierwszy na świecie wibrator. Ten obraz na naszych ekranach zagości w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Festiwal Plus Camerimage odbędzie się w dniach 26 listopada - 3 grudnia w Bydgoszczy.