Twórca kinowej serii oraz komiksu, na którego podstawie powstają filmy, Frank Miller, poinformował niedawno, że w drugiej części pojawią się bohaterowie znani z oryginalnego filmu - Nancy Callahan (Jessica Alba) oraz Marv (Mickey Rourke).

Reklama

- To jeszcze nic pewnego - oświadczył Rourke. - Wszystko zależy od tego, jak bardzo producenci będą chcieli mnie zaangażować. Owszem, lubię postać Marva, ale przeszkadzała mi charakteryzacja. Cierpię na klaustrofobię, więc chodzenie po 13, 14 godzin dziennie w czymś, co praktycznie można nazwać maską, było dla mnie naprawdę sporym poświęceniem. Nakładali mi na twarz lateks, klej i jeszcze coś, od czego oczy robiły mi się czerwone. Pamiętam, jak podczas pracy nad pierwszym "Sin City" poderwałem wieczorem jakąś laskę w barze w Teksasie i zaproponowałem jej, aby na następny dzień przyszła na plan i zjadła ze mną lunch. Kiedy już mnie odwiedziła, nie mogłem zdjąć tego cholerstwa z twarzy. I oczywiście nigdy więcej nie zobaczyłem tej dziewczyny!

Przypomnijmy, że pierwszy film z serii, "Sin City - Miasto grzechu", gościł w polskich kinach w 2005 roku. Dorobek Mickeya Rourke'a zamyka dzieło "Immortals. Bogowie i herosi 3D".