Roman Polański przyjedzie do Gdyni

| Aktualizacja:

Roman Polański przyjedzie na tegoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w piątek 10 czerwca. Następnego dnia podczas festiwalowej gali odbierze Platynowe Lwy, czyli nagrodę za całokształt twórczości.

wróć do artykułu
  • ~perdek
    (2011-06-01 02:48)
    Ja bym mu dal nie platynowe lwy --tylko baty na gola dupe -uwaga lubi sie dobierac
  • ~do ~_JaC2011-05-31 13:15
    (2011-06-01 01:36)
    Napisałeś: "Bez Polańskiego w Hollywood prawdopodobnie nie byłoby pochodzących z Polski muzyków, czy operatorów, czy nielicznych aktorów". Pochodzących z Polski, ale niekoniecznie Polaków. Czyli zasługa dla samej Polski żadna. Aktor z Polańskiego jest też raczej żaden. Porównywalny do Woody Allena, czyli po prostu drętwy. Ja patrzę na Polańskiego jako na przeciętnego reżysera, którego zwyczajnie się promowało i promuje. Bez tego raczej daleko by nie zaszedł. No cóż, takie są media, jak kogoś chcą promować to będą promować, a jak kogoś chcą zniszczyć to zniszczą. Ważne, żeby być z klubu, a wtedy nawet za gniota dostanie się nagrodę.
  • ~do ~nie broncie chorego czlowieka2011-05-31 14:24
    (2011-06-01 00:29)
    Masz rację, jego twórczość to efekt wypaczonej psychiki. Pytanie tylko dlaczego wmawia się nam, że są to filmy wybitne? Od kiedy to psychiczni tworzą normy? Za chwilę okaże się, że to my normalni jesteśmy nienormalni. Przecież posiadanie jednej żony lub męża to już nienormalność. Każdy kto nie przeżył rozwodu też jest jakiś taki nienormalny. Pociąg do facetów do kobiet, też nienormalność. Lepiej gdy marzą się małolaty, a najlepiej tej samej płci. Niechęć brania narkotyków i dopalaczy to też nienormalność. Fajną rzeczywistość tworzą ci 'wybitni artyści'. Jak dla mnie mogą sobie wsadzić w 4 litery tą swoją 'wybitną twórczość'. Ja nigdy tego badziewia oglądał nie będę.
  • ~jaś
    (2011-05-31 16:26)
    To ja tam w takim razie nie POjade
  • ~ii
    (2011-05-31 15:47)
    A my go tu nie chcemy
  • ~Mirek.
    (2011-05-31 15:23)
    Wcale nie jestem dumny z takiego rodaka. Kwintesencją był wyrok sądu w tzw. Szwajcarii: "Polański ma u nas 2 domy, więc jest bardzo porządnym obywatelem, więc nie wydamy go władzom USA". Śmiechu warta sprawiedliwość.
  • ~rm
    (2011-05-31 15:21)
    co mnie obchodzi głos w sprawie nagrody. dajcie tym od dogmatu siurekburek i s-ka. wybitna wybitność może po tym napompuje sobie główkę bo powietrze dawno uszło? amen.
  • ~nie broncie chorego czlowieka
    (2011-05-31 14:24)
    kazdy jego film to efekt skrzywionej wyobrazni i uposledzonej estetyki,zreszta psuje do naszych "sfer" filmowych
  • ~_JaC
    (2011-05-31 13:15)
    I dobrze, niech przyjeżdża. Parę filmów z Polańskim w Trójmieście powstało. Kazdemu według zasług. Zasługi dla filmu polskiego i światowego, rezyserii także teatralnej, aktorstwa Polański ma duże. A komitetu powitalnego nikt przecież nie oczekuje. Lekkiego życia nie maił, niezależnie od pochodzenia, Bez Polańskiego w Hollywood prawdopodobnie nie byłoby pochodzących z Polski muzyków, czy operatorów, czy nielicznych aktorów (a może barziej aktorek).
  • ~ala 123
    (2011-05-31 13:00)
    ~ja2011-05-31 08:48
    Dyrektor artystyczny festiwalu Michał Chaciński wyjaśnił, że Polański w piątek będzie uczestniczył w zamkniętych dla dziennikarzy warsztatach dla młodych filmowców.

    A w jakim wieku będą ci filmowcy, czy bardzo młodzi?
  • ~Super EXtra
    (2011-05-31 12:57)
    Polański jednak przyjedzie do Gdyni

    Niewiele jest miejsc na świecie gdzie może przyjechać, wiec jest okazja aby wyrwać się z domu.
  • ~ja
    (2011-05-31 08:48)
    Dyrektor artystyczny festiwalu Michał Chaciński wyjaśnił, że Polański w piątek będzie uczestniczył w zamkniętych dla dziennikarzy warsztatach dla młodych filmowców. Podczas jego pobytu w Gdyni nie przewidziano żadnej konferencji prasowej - zeby tylko nie zabardzo te warsztaty sie rozkręciły... bo konferencje zwoła prokurator
  • ~..
    (2011-05-31 06:13)
    rodzice chowajcie dzieci!