W odróżnieniu od klasyka kina science fiction z Arnoldem Schwarzeneggerem, nowa wersja ma być bliższa książce Philipa K. Dicka, "Przypomnimy to panu hurtowo".

Reklama

Opowiadanie koncentruje się na postaci Quaila, słabo opłacanego pracownika, który marzy o wycieczce na Marsa. Jego jedyną szansą, aby znaleźć się na czerwonej planecie jest skorzystanie z usług przedsiębiorstwa Rekal, które umieści mu sztuczne wspomnienia z wyprawy. Kiedy jednak specjaliści z Rekal przeprowadzają zabieg implantacji wspomnień, okazuje się, że Quail na Marsie już był - w roli tajnego agenta.

W roli głównej zobaczymy Colina Farrella.

Czarny charakter, Vilosa Cohaagena, zagra Bryan Cranston. W roli epizodycznej zobaczymy Ethana Hawke'a.

W oryginalnym filmie z 1990 roku główne kobiece role, Lori i Meliny, zagrały odpowiednio Sharon Stone i Rachel Ticotin. Teraz Kate Beckinsale zagra Lori, a Jessica Biel - Melinę.

Za kamerą stanie Len Wiseman. Za scenariusz odpowiadają Kurt Wilmer, James Vanderwilt i Mark Bomback. Produkuje Neal Moritz.

Zdjęcia rozpoczynają się w przyszły poniedziałek w Toronto. Premiera filmu planowana jest na 3 sierpnia 2012 roku. Biel ostatnio wystąpiła w komedii "New Year's Eve".