90-minutowy dokument autorstwa Keitha Allena zostanie zaprezentowany w Cannes w piątek. O to, by film pokazano na festiwalu, starał się Mohamed Al Fayed, ojciec Dodiego Al Fayeda, z którym związana była księżna Diana, a który także zginął w wypadku w Paryżu w 1997 roku.

Reklama

Na zdjęciu wyraźnie widać postać księżnej, której nie sposób pomylić z kimkolwiek innym ze względu na jej charakterystyczną fryzurę. Zrobione z bliska drastyczne fotografie roztrzaskanego mercedesa nigdy do tej pory nie były publikowane. Jak podaje "Daily Mail", nie zobaczą ich widzowie w Wielkiej Brytanii.

http://www.youtube.com/watch?v=V5PFWc8DgFw

Bliscy znajomi Diany są zszokowani. "Jeśli to okaże się prawdą, to będzie to obrzydliwe" - mówi Rosa Monckton, z którą Diana spędziła wakacje kilka tygodni przed swą śmiercią. Od komentarza konsekwentnie powstrzymają się synowie księżnej, którzy nie zamierzają publicznie poruszać tematu śmierci swej matki.

W 2008 roku sąd uznał, że księżna Diana i Dodi Al Fayed zginęli z winy kierowcy Henry'ego Paula, który prowadził mercedesa po pijanemu. On także zginął w tragicznym wypadku w paryskim tunelu. Ojciec Dodiego o spisek mający na celu doprowadzenie do śmierci Diany oskarżył męża królowej Elżbiety II, księcia Filipa. Sugerował też, że zamieszany był w niego również książę Karol, były mąż księżnej Diany. Brytyjską rodzinę królewską określił mianem "rodu Drakuli".