Polskich artystów reprezentować będą podczas "Polskiej Nocy" w Cannes m.in. aktorzy Andrzej Chyra, Borys Szyc, Paweł Deląg i Agnieszka Włodarczyk; kolekcję sukni wieczorowych pokaże projektantka Teresa Rosati.

Reklama

Podobno jest szansa, że bert De Niro pojawi się na polskiej gali. Wśród zaproszonych są również inni sławni członkowie jury – Uma Thurman i Jude Law, a także dyrektor festiwalu, Gilles Jacob.

W sumie na polskiej imprezie, organizowanej na plaży canneńskiego hotelu Carlton – w którym na czas festiwalu zatrzymuje się wiele sław kina – bawić się ma ponad 800 osób. "Polska Noc" rozpocznie się w środę o godz. 21. i potrwa do godziny drugiej w nocy.

Do Cannes specjalnym autobusem pojechało ok. 20 polskich modelek i hostess. Polacy na czas pobytu we Francji wynajęli m.in. willę w Cannes. Dekoracje, które będą wykorzystane podczas imprezy oraz sprzęt nagłaśniający sprowadzono z Polski.

"Wśród palm francuskiej Riwiery zaprezentują się najlepsi polscy kreatorzy mody i najpiękniejsze modelki. Wyjątkowy spektakl modowy przygotuje Fashion TV, w programie m.in. pokaz strojów kąpielowych na plaży hotelu Carlton. Ekskluzywną kolekcję sukni wieczorowych >>Wszechświat kobiet<< zaprezentuje (...) Teresa Rosati" - tak środowy wieczór zapowiadają organizatorzy.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy w Cannes jest Mariusz Pujszo razem z ekipą z firmy Kurka Wodna Productions.

64. Festiwal Filmowy w Cannes trwa od 11 maja, zakończy się w niedzielę 22 maja.