"Można powiedzieć, że jest to film o mnie. Nie jest to moja autobiografia, ale w liceum, właśnie tak patrzyłem na świat. Bardzo dużo cierpiałem z miłości" – mówi Artur Wyrzykowski, reżyser i scenarzysta filmu.

Reklama

15-minutowy film "Wszystko" to komedia o miłości 17-latka, który spędza dni na myśleniu o swojej sąsiadce Monice. Chłopak postanawia zrobić "wszystko", żeby Monika nim się zainteresowała i zerwała ze swoim obecnym chłopakiem.

Artur Wyrzykowski to młody reżyser i scenarzysta, który studiował reżyserię m.in. w szkole Andrzeja Wajdy, a teraz uczęszcza na kierunek scenariopisarstwa w szkole filmowej w Łodzi. Scenariusz do filmu "Wszystko" powstał przed kilku laty.

"Wszystko" to pierwszy polski film współfinansowany przez internautów. Reżyser zebrał środki potrzebne do realizacji poprzez stronę wszystko.net

"Bardzo chciałem zrobić ten film dobrze, profesjonalnie. Wiedziałem, że to będzie sporo kosztować. Postanowiłem przekonać pewną grupę ludzi, żeby wsparła mnie finansowo, a najprostszym na to sposobem okazała się strona internetowa" – mówi Artur Wyrzykowski.Reżysera wspomogło 668 internautów, dzięki którym filmowiec zebrał ponad 28 tys. zł. Większość osób wpłaciła po 20-30 zł, ale znaleźli się też i tacy, którzy ofiarowali po tysiąc zł.

Suma zebrana przez internautów stanowiła ponad jedną trzecią całego budżetu, który łącznie wyniósł 80 tys. zł.

Główne role w filmie "Wszystko" zagrali aktorzy młodego pokolenia: Mateusz Banasiuk, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Antoni Pawlicki i Michał Koterski.

Reklama

"Wszystko" wejdzie do kin 8 kwietnia i będzie pokazywany jako dodatek do filmu "Miss Kicki".