Podczas poniedziałkowej gali w Teatrze Polskim w Warszawie minister kultury Bogdan Zdrojewski wręczył też Orła w kategorii osiągnięcia życia Tadeuszowi Chmielewskiemu - reżyserowi, scenarzyście i producentowi, twórcy m.in. "Wiernej rzeki", "Nie lubię poniedziałku" i "U Pana Boga za piecem".

Reklama

Orły 2011 odebrali także Robert Więckiewicz za najlepszą główną rolę męską i Urszula Grabowska za główną rolę kobiecą. Robert Więckiewicz został doceniony za rolę w filmie "Różyczka", a Urszula Grabowska - za rolę w "Joannie".

Pozostałe nagrody aktorskie otrzymali: Stanisława Celińska w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca, Adam Woronowicz za najlepszą drugoplanową rolę męską. Stanisława Celińska została doceniona za rolę w filmie "Joanna", Adam Woronowicz - za kreację w filmie "Chrzest".

Paweł Mykietyn otrzymał nagrodę za muzykę do filmu "Essential Killing", a Jacek Borcuch - za scenariusz do filmu "Wszystko co kocham".

Laureatem Nagrody Publiczności został film "Wszystko co kocham" w reż. Jacka Borcucha.

Nagrody odebrali także: Artur Reinhart za zdjęcia do filmu "Wenecja", Małgorzata Zacharska za kostiumy do tego filmu i Mateusz Kościukiewicz jako odkrycie roku za rolę we "Wszystko co kocham".

Reka Lemhenyi i Maciej Pawliński zostali uhonorowani za najlepszy montaż filmu "Essential Killing", Jacek Hamela za najlepszy dźwięk do "Wenecji", a Joanna Macha - za najlepszą scenografię do tego filmu.