"Tożsamość" to ekranizację powieści "Hors de moi" Didiera Van Cauwelaerta. Obraz przedstawia historię doktora Martina Harrisa, który zapada w śpiączkę po wypadku samochodowym w Berlinie. Po przebudzeniu odkrywa, że jego żona związała się z innym mężczyzną, który przejął jego tożsamość. Film z Liamem Neesonem w roli głównej zarobił 21,8 miliona dolarów. U boku Neesona wystąpili m.in. January Jones, Diane Kruger, Aidan Quinn, Bruno Ganz i Frank Langella. Za reżyserię odpowiada Jaume Collet-Serra.

Reklama

Druga nowość weekendu to romantyczna opowieść sciecne ficton, "Jestem numerem cztery". Tytułowym bohaterem jest przybysz z tajemniczej planety Lorien, który wraz z pozostałymi uchodźcami może ocalić Ziemię od kosmicznej inwazji. Próbując ukryć się przed wrogiem, w pewnym miasteczku w Ohio poznaje piękną dziewczynę. Tytułową postać sportretował Alex Pettyfer, a partnerowali mu Timothy Olyphant, Teresa Palmer i Dianna Agron. Produkcja nakręcona przez D.J. Caruso przyniosła 19,5 miliona dolarów.

Trzeci i ostatni debiut zestawienia to kontynuacja przygód agenta XXL. Martin Lawrence ponownie wcielił się w rolę agenta FBI, Malcolma Turnera, który jest specjalistą od przebieranek. Tym razem musi on rozwiązać sprawę morderstwa, do którego doszło w prywatnej szkole dla dziewcząt. Trzecia część cyklu przyniosła 17 milionów dolarów.

Oto Top 10 amerykańskiego box office: 1. "Tożsamość" - 21,8 miliona dolarów 2. "Jestem numerem cztery" - 19,5 miliona dolarów 3. "Gnomeo i Julia 3D" - 19,4 miliona dolarów 4. "Żona na niby" - 18,2 miliona dolarów 5. "Agent XXL 3" - 17 milionów dolarów 6. "Justin Bieber: Never Say Never" - 13,6 miliona dolarów 7. "Jak zostać królem" - 6,6 miliona dolarów 8. "The Roommate" - 4,1 miliona dolarów 9. "Dziewiąty legion" - 3,6 miliona dolarów 10. "Sex story" - 3,12 miliona dolarówReklama