Jest to trzecie najwyższe piątkowe otwarcie w historii, zaraz po "Mrocznym rycerzu" (158 milionów dolarów) i "Spider-Man 3" (151 milionów dolarów).

Reklama

Siódmy "Harry Potter", reklamowany jako "filmowe wydarzenie pokolenia", powinien z całego weekendu przynieść dochód rzędu 130-140 milionów dolarów.

Poza USA film zarobił w dniu otwarcia (czwartek, gdzieniegdzie środa) 24,3 miliona dolarów. Najwięcej w Niemczech, Australii i Meksyku.

Za "Harrym Potterem" w piątkowym zestawieniu w USA znalazł się animowany "Megamocny" , dla którego jest to trzeci tydzień wyświetlania. Film zarobił w piątek 4,5 miliona dolarów (spadek prawie o połowę w stosunku do ubiegłego tygodnia), co powinno dać rezultat 16,5 miliona za cały weekend.

Na trzecim miejscu szacunkowego zestawienia znalazł się "Niepowstrzymany" , który spadł z miejsca pierwszego, które zajmował w ubiegły piątek kiedy zadebiutował. Rozpędzony pociąg przyniósł wytwórni Fox 4,2 miliona z piątkowych pokazów (również spadek niemalże o połowę w porównaniu z poprzednim tygodniem), a za cały weekend powinien zarobić 13 milionów.