Adaptacja baśni o Roszpunce zadebiutowała tydzień temu na drugiej pozycji z niewielką różnicą do prowadzącego w zestawieniu filmu "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I".

Reklama

W "Zaplątanych" księżniczka zostaje uwięziona przez czarownicę w wieży ze względu na magiczne, lecznicze właściwości swoich włosów. Pewnego dnia, szukając schronienia, do jej "więzienia" trafia bandyta, Flynn Rider. Po drobnym szantażu ze strony Roszpunki, wyruszają razem do królestwa. W polskiej wersji językowej głównym bohaterom głosu użyczyli Maciej Stuhr i Julia Kamińska. Obraz zgarnął 21,5 miliona dolarów w ten weekend.

Ekranizacja siódmego tomu przygód Harry'ego Pottera znajduje się obecnie na drugim miejscu z sumą 16,7 miliona dolarów. W głównych rolach po raz kolejny możemy podziwiać Daniela Radcliffe'a, Ruperta Grinta i Emmę Watson. Film opowiada o tym, jak Harry, Ron i Hermiona poszukują horkruksów, dzięki którym będą mogli pokonać Lorda Voldemorta. Czarny pan kontroluje Ministerstwo Magii oraz Hogwart, więc bohaterowie nie mogą na razie wrócić do szkoły. Druga część projektu w reżyserii Davida Yatesa trafi do kin w lipcu przyszłego roku.

Trzecie miejsce należy do musicalu "Burleska" Steve'a Antina z Cher i Christiną Aguilerą w rolach głównych. Obraz opowiada o dziewczynie z małego miasteczka, która przeprowadza się do Los Angeles w nadziei na wielką karierę. Bohaterka rozpoczyna pracę jako artystka burleskowa w jednym z wielkomiejskich klubów. Film zebrał 6,1 miliona dolarów.

Jedyną nowością tego tygodnia jest obraz "The Warrior's Way" Sngmoo Lee z Dong-gun Jangiem, Kate Bosworth i Geoffreyem Rushem w rolach głównych. Akcja filmu rozgrywa się na Dzikim Zachodzie, gdzie pewien wojownik-zabójca ukrywa się, po tym jak odmówił wykonania misji. Projekt zadebiutował na dziewiątej pozycji, zdobywszy 3,05 miliona dolarów.