Steven Spielberg oraz Tom Hanks przedstawiają kolejną, po "Kompanii braci", wojenną superprodukcję. Uhonorowany 8 nagrodami Emmy (a nominowany do nich w aż 24 kategoriach) serial "Pacyfik" to brutalna i niezwykle realistyczna opowieść o amerykańskiej wojnie na Pacyfiku, przedstawiająca także ogrom ludzkich doświadczeń oraz indywidualnych przeżyć wyniesionych z wojny. Entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków cykl debiutuje w Polsce na Blu-Ray i DVD w ofercie Galapagos Films.

Reklama

"Pacyfik" opowiada historie trzech autentycznych amerykańskich marines: Roberta Leckie (James Badge Dale), Eugene’a Sledge’a (Joe Mazzello) i Johna Basilone’a (Jon Seda) walczących na różnych frontach Wojny na Pacyfiku: na wyspie Guadalcanal, w tropikalnych lasach przylądka Gloucester, twierdzach Peleliu oraz na piaszczystych wybrzeżach Iwo Jimy i Okinawy. W ciągu kilku lat są bezpośrednimi świadkami jednych najkrwawszych i najcięższych walk w historii II Wojny Światowej.

Scenariusz serialu powstał na podstawie wspomnień uczestników Wojny na Pacyfiku: "With the Old Breed: At Peleliu and Okinawa" i "China Marine" Eugene’a Sledge’a, "Helmet for My Pillow" Roberta Leckiego oraz "Red Blood, Black Sand" Chucka Tatuma.

− Ten epicki miniserial powstał na podstawie prawdziwych historii trzech marines, na których przykładzie widać jak bardzo wojna na Pacyfiku różniła się od walk toczonych w Europie. To była inna wojna toczona z innym wrogiem – mówi Colin Callender, prezes telewizji HBO – producenta serialu.