- Naszym celem nie jest nakręcenie tradycyjnej filmowej biografii - wyjaśnia autor komedii "Kac Vegas". - Chcemy nakręcić film, który jeśli obejrzałby go John Belushi, byłby zadowolony, że udało się nam uchwycić jego charakter.

Nad scenariuszem wraz z Toddem Phillipsem obecnie pracuje Steve Conrad. Trwają poszukiwania aktora, który mógłby wcielić się w Belushiego. Komik urodził się w 1949 roku. Sławę zdobył pojawiając się w telewizyjnym show "Saturday Night Live". Nieśmiertelność przyniosła mu rola w musicalu "The Blues Brothers", w którym miał okazję pokazać swe talenty piosenkarskie.

Belushi zmarł 5 marca 1982 roku w wyniku przedawkowania mieszanki kokainy i heroiny. Życie gwiazdora opisał Bob Woodward w biografii z 1985 roku "Wired: The Short Life and Fast Times of John Belushi". Wywiadów do książki udzieliło wielu przyjaciół i współpracowników artysty, w tym jego żona Judy, Dan Aykroyd, a także brat - James Belushi. Na podstawie książki powstał w 1989 roku film. Za kamerą stanął Larry Peerce. Aktora zagrał 24-letni wówczas Michael Chiklis.