Po raz pierwszy razem na dużym ekranie pojawią się dwie gwiazdy młodego pokolenia: Magdalena Różczka, wcielająca się w rolę Matyldy, oraz Marcin Dorociński jako kucharz Bartek. W pozostałych rolach pojawi się na ekranie cała plejada gwiazd polskiego kina oraz telewizji. Scenariusz komedii został uhonorowany prestiżową nagrodą w konkursie Hartley Merrill w 2006 roku.

"Rozmowy nocą" to komedia romantyczna łącząca w sobie urzekającą i przejmującą historię w stylu - "Kiedy Harry poznał Sally" z szaleństwem, humorem i bajkowością filmu "To właśnie miłość". Opowieść o dwojgu stworzonych dla siebie ludzi poszukujących uczucia i bliskości, jednak mijających się ciągle w swoich życiowych perypetiach. Wysmakowana i nietuzinkowa, jednocześnie bawiąca do łez i skłaniająca do refleksji.

"Będzie to film dla wszystkich tych, którzy mimo piętrzących się przeciwności dalej próbują szukać szczęścia w życiu, swojej wymarzonej drugiej połowy, a na codzienne problemy potrafią spojrzeć z przymrużeniem oka i uśmiechem" - mówi Agata Janicka, producent "Rozmów Nocą".

Scenariusz do filmu, autorstwa Karoliny Szymczyk - Majchrzak, jako pierwszy z gatunku komedii romantycznej został wyróżniony nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w prestiżowym konkursie Hartley Merrill w 2006 roku. Tekst powstał we współpracy z Marcinem Jaworskim (50/50 FILMS).

Producentem "Rozmów nocą" jest firma SPI International Polska wspólnie z 50/50 FILMS. Produkcję współfinansuje także Telewizja Polsat. Premiera filmu zaplanowana została na 15 lutego 2008 roku.Reklama