To romantyczna opowieść o maturzystach, którzy w maju 1938 roku wchodzą w dorosłość. Trzej przyjaciele są przekonani, że ich życie będzie wyjątkowe, a przyjaźń będzie trwać wiecznie. Wszyscy trzej myślą głównie o miłości. Docierają do nich niepokojące wieści z Europy, jednak bardziej od sytuacji politycznej zajmują ich własne perypetie sercowe. Nadchodzi wrzesień 1939 roku i wojna, którą przeżyją tylko nieliczni chłopcy ze zdjęcia maturalnego z 1938 roku.

W filmie występują młode gwiazdy polskiego kina: Mateusz Damięcki, Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki, Anna Gzyra, Julia Pietrucha i Maria Niklińska. Zobaczymy również ciekawe kreacje Grażyny Szapołowskiej, Daniela Olbrychskiego, Olgierda Łukaszewicza, i Krzysztofa Stelmaszyka.

Producentem filmu jest Telewizja Polska, a reżyserem i producentem wykonawczym Michał Kwieciński i Akson Studio. Scenariusz do filmu napisał Jerzy Stefan Stawiński, współtwórca Polskiej Szkoły Filmowej, autor scenariuszy do takich dzieł, jak "Kanał" Andrzeja Wajdy, "Eroica" czy "Zezowate szczęście" Andrzeja Munka.
Film Michała Kwiecińskiego weźmie udział w konkursie głównym podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Reklama

"Jutro idziemy do kina", będzie pierwszą jesienną premierą w paśmie TVP1 "Hit na sobotę". Film zobaczymy już 1 września o godzinie 20:20.