Nagrody - statuetki Marii z filmu "Metropolis" - wręczono dziesięciu aktorom podczas odbywającego się w stolicy Niemiec Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale. Organizatorem programu jest organizacja European Film Promotion (EPF).

Reklama

"Już sam fakt, że zostało się wybranym, wiąże się z odpowiedzialnością. Mam nadzieję, że będę potrafiła jej sprostać i wykorzystać wyróżnienie" - powiedziała Buzek na prezentacji laureatów "Shooting Stars".

Uzasadniając podczas uroczystości decyzję jury "Shooting Stars", czeska aktorka Ana Geislerova powiedziała, że grając w "Rewersie" rolę ekscentrycznej, dziwnej kobiety, Agata Buzek pokazała "bezgraniczną charyzmę".

Pozostali laureaci tegorocznych nagród "Shooting Stars" to: Zrinka Cviteszić z Chorwacji, Anais Demoustier z Francji, Czech Krysztof Hadek, Pihla Viitala z Finlandii, Michele Riondino z Włoch, Anders Baasmo Christiansen z Norwegii, Dragos Bucur z Rumunii, Lotte Verbeek z Holandii oraz Brytyjczyk Edward Hogg.Wyróżnienia "Shooting Stars" przyznawane są od 1997 r. Nominowani do nagrody kandydaci muszą mieć nie więcej niż 36 lat, w dorobku co najmniej jedną rolę główną w krajowej produkcji oraz biegle mówić po angielsku. W przeszłości laureatami wyróżnienia byli m.in. Daniel Craig i Franka Potente.