Inne
Reklama

Pełna lista przedstawia się następująco:

10. "2012" - Spełniona przepowiednia roku 2012, oczami speca od widowiskowo filmowanych katastrof Rolanda Emmericha. King ceni go sobie za "przykuwające uwagę efekty".

Inne9. "Fantastyczny pan Lis" - Animowana wojna farmerów z przebiegłym lisem - złodziejem. Komedia realizatorów "Epoki lodowcowej".

Inne8. "Metro strachu" - Porywający film akcji Tony'ego Scotta: szef ochrony metra kontra przywódca szajki porywaczy. Filmowy pojedynek Washington - Travolta przekonał Stephena Kinga tak mocno, że zdaniem pisarza przy "Metrze strachu" nawet "Wrogowie publiczni" z Johnnym Deppem "wyglądają dość nieciekawie".

Inne7. "Prawo zemsty" - Sensacyjny produkcyjniak z domieszką prawniczego thrillera z Jamiem Foxxem w roli głównej. Przeciętny. Nie dla twórcy "Misery"...

Inne6. "Dystrykt 9" - Pierwsza od dłuższego czasu duża produkcja science-fiction wychodząca poza rozrywkowy schemat. Amerykanie uznali go wręcz za zwiastun rewolucji w fantastyce. O wyprodukowanym przez Petera Jacksona obrazie King powiedział: "Jeśli "2012" jest dobrym serem, to "Dystrykt 9" jest jak znakomite wino".

Reklama
InneInne

5. "Lektor" - Oparty na głośnej powieści Bernharda Schlinka film Stephena Daldry'ego opowiada o newralgicznym dla Niemców kompleksie winy i odpowiedzialności w kontekście Holocaustu. Z genialną jak zawsze Kate Winslet w roli głównej.4. "Hańba" - Naszym zdaniem, niezbyt udana adaptacja "Hańby" J.M. Coetzeego w reżyserii Steve’a Jacobsa (więcej o filmie >>). King ma na temat filmu z Johnem Malkovichem, jak widać, odmienne zdanie.

Inne3. "Droga" - Oparta na powieści Cormaka McCarthy'ego historia skazanej na tragiczny koniec wędrówki. W roli głównej - podróżnika przez postapokaliptyczną Amerykę - wystąpił Viggo Mortensen.

Inne2. "Ostatni dom po lewej" - W naszej opinii, najsłabsza wersja "Źródła", nagrodzonego Oscarem w 1962 roku filmu Ingmara Bergmana, opartego na średniowiecznej skandynawskiej balladzie. Zainspirowany obrazem Wes Craven dziesięć lat po oryginale nakręcił swoją wersję, najnowszą zaś wyprodukował. King porównał obraz do "Milczenia owiec" i nazwał "jednym z najbardziej błyskotliwych remake'ów ostatniej dekady".1. "The Hurt Locker" - Jedyny w zestawieniu, który nakręcono jeszcze w 2008 roku. Jeden z najmocniejszych kandydatów do tegorocznych Oscarów i Złotych Globów, dramat wojenny Kathryn Bigelow opowiadający historię elitarnej jednostki saperów walczącej w Iraku.