Brian (Michael Fassbender), 30-latek, atrakcyjny singiel z Nowego Jorku nie potrafi zapanować nad swym życiem erotycznym. Sytuacja jeszcze bardziej wymyka się spod kontroli, kiedy niespodziewanie wprowadza się do niego siostra (Carey Mulligan), która czuje się zagubiona w wielkim mieście, jest spragniona bliskości i uczuć. Czy potrafią sobie pomóc?

"Wstyd" to kolejne już spotkanie reżysera Steve'a McQueena i aktora Michaela Fassbendera. Po sukcesie filmu "Głód", który zapewnił McQueenowi Złotą Kamerę za debiut reżyserski w Cannes, McQueen i Fassbender byli zdecydowani na dalszą współpracę.

Michael to prawdziwy aktorski geniusz. Chcę pracować z najlepszymi możliwym aktorami i tak się składa, że nie ma lepszego od Michaela – powiedział McQueen.

W pracy Steve jest w stanie zapanować nad wszystkim, współpraca z nim jest fascynująca i przerażająca zarazem. To doświadczenie można porównać do puszczenia się poręczy, czy odczepienia linki zabezpieczającej podczas wspinaczki – musisz mu zaufać i zacząć spokojnie spadać – mówi Fassbender.

"Wstyd" w polskich kinach od 24 lutego.