Piękna Sophia (Vikander) zostaje wydana za mąż za majętnego kupca (Waltz). Choć nie odwzajemnia jego uczuć, gotowa jest spełnić jego pragnienia i dać mu potomstwo. Dumny Cornelius zamawia u znanego malarza (Dane DeHaan) portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną żoną. Nie dostrzega, że między Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości, na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Ich zamysły doprowadzą historię do porywającego i niespodziewanego zakończenia.

Reklama

Autorem scenariusza jest niezwykle ceniony w Hollywood dramatopisarz i scenarzysta Sir Tom Stoppard, laureat Oscara 1999 za "Zakochanego Szekspira", nominowany do tej nagrody w 1986 za "Brazil". "Zakochany Szekspir" przyniósł mu także Złoty Glob.

W "Tulipanowej gorączce" zobaczymy: Christopha Waltza ("Spectre", "Django"), Alicii Vikander ("Dziewczyna z portretu", "Ex-Machina"), Judi Dench ("Skyfall", "Tajemnica Filomeny"), Zacha Galifianakisa ("Kac Vegas") i Cary Delevingne ("Papierowe miasta").