Nowy film twórcy "Soku z Żuka" i "Alicji w Krainie Czarów" jest ekranizacją debiutanckiej powieści Ransoma Riggsa, która w 2012 roku królowała na liście bestsellerów "New York Timesa". W Polsce "Osobliwy dom Pani Peregrine" został wydany nakładem Media Rodziny. Jego bohater Jacob w dziwnych okolicznościach traci dziadka – jedyny opiekun zostaje zamordowany przez tajemniczego potwora (czy też kogoś, kto za potwora chciałby uchodzić).

Chłopak trafia do opuszczonego sierocińca na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanej niegdyś przez równie tajemnicze dzieci. I odkrywa, że jego przodek też był jednym z nich. Z pomocą Emme – pięknej dziewczyny, która posiada niezwykłą moc władzy nad ogniem – 16-latek przenosi się do roku 1940 i poznaję dyrektorkę Panią Peregrine, wraz ze swoimi podopiecznymi uwięzioną w pętli czasu.

Wrażenie robi nie tylko piękny, choć dość przerażający zwiastun filmu Burtona, ale i jego obsada. Na ekranie zobaczymy bowiem takie sławy, jak Eva Green, Asa Butterfield, Rupert Everett, Judi Dench czy Samuel L. Jackson.

"Osobliwy dom pani Peregrine" trafi na ekrany w USA 30 września 2016 roku.