Nowy film twórcy "Soku z Żuka" i "Alicji w Krainie Czarów" jest ekranizacją debiutanckiej powieści Ransoma Riggsa, która w 2012 roku królowała na liście bestsellerów "New York Timesa". W Polsce "Osobliwy dom Pani Peregrine" został wydany nakładem Media Rodziny. Jego bohater Jacob w dziwnych okolicznościach traci dziadka – jedyny opiekun zostaje zamordowany przez tajemniczego potwora (czy też kogoś, kto za potwora chciałby uchodzić).

Reklama
Media

Chłopak trafia do opuszczonego sierocińca na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanej niegdyś przez równie tajemnicze dzieci. I odkrywa, że jego przodek też był jednym z nich. Z pomocą Emme – pięknej dziewczyny, która posiada niezwykłą moc władzy nad ogniem – 16-latek przenosi się do roku 1940 i poznaję dyrektorkę Panią Peregrine, wraz ze swoimi podopiecznymi uwięzioną w pętli czasu.

Wrażenie robi nie tylko piękny, choć dość przerażający zwiastun filmu Burtona, ale i jego obsada. Na ekranie zobaczymy bowiem takie sławy, jak Eva Green, Asa Butterfield, Rupert Everett, Judi Dench czy Samuel L. Jackson.

Media

"Osobliwy dom pani Peregrine" trafi na ekrany w USA 30 września 2016 roku.

Media