W inspirowanej faktami produkcji wyreżyserowanej przez Scotta Coopera Depp gra Jamesa "Whiteya" Bulgera – szefa gangu Winter Hill. To organizacja kryminalna, która zajmowała się szeroko zakrojoną działalnością: od sprzedaży narkotyków po dostarczanie broni dla IRA. Tajemnicze zniknięcie Bulgera pod koniec lat 90. wywołało poważny skandal. Wcześniej bandyta stał się informatorem FBI i status ten wykorzystywał do eliminowania swoich wrogów i konkurentów.

Reklama

W nowym zwiastunie w dynamicznym skrócie poznajemy drogę Bulgera na mafijny szczyt. Widzom przypomina się także, że wrogów należy trzymać blisko siebie.

Scenariusz Marka Mallouka i Jeza Butterwortha powstał w oparciu o książkę "Black Mass: Whitey Bulger, The FBI, And A Devil's Deal" Dicka Lehra i Gerarda O'Neilla. W filmie grają także James Russo, Joel Edgerton, Benedict Cumberbatch, Kevin Bacon, Sienna Miller, Juno Temple, Jesse Plemons i David Harbour.

Światowa premiera "Paktu z diabłem" odbędzie się na zbliżającym się 72. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Do polskich kin produkcja ma dotrzeć w październiku.