Thriller szpiegowski "Bardzo poszukiwany człowiek" opisuje szczegóły amerykańskiej wojny z terroryzmem za czasów administracji Georga W. Busha. Służby wywiadowcze w całej Europie nadal tropią groźnych islamistów. Do Hamburga uznawanego za jedną z głównych siedzib terrorystów, przedostaje się młody, skrajnie wycieńczony Czeczen, Issa (Grigorij Dobrygin). Jego przyjazd natychmiast wzbudza niepokój kontrwywiadu niemieckiego oraz brytyjskiego. Tajemniczy mężczyzna rości sobie bowiem prawo do gigantycznej fortuny zdeponowanej przed laty w prywatnym banku.

Reklama

Służby podejrzewają przybysza o wspieranie terroryzmu. W przygotowanej przez nie prowokacji, role do odegranie będą mieć nie tylko agenci. Do rozgrywki przystąpi także młoda idealistka, prawniczka Annabel (Rachel McAdams) i leciwy bankier (Willem Dafoe), który jako jedyny ma dostęp do podejrzanego konta. Czy Issa jest ofiarą opresyjnego systemu, czy śmiertelnie groźnym terrorystą, którego kolejny ruch może okazać się tragiczny w skutkach? Rozpoczyna się walka wywiadów i wyścig, którego stawką jest międzynarodowe bezpieczeństwo.

W obsadzie obok Hoffmana pojawili się także: Rachel McAdams, Robin Wright, Willem Dafoe i Daniel Bruhl.

Philip Seymour Hoffman, który zagrał w naszym filmie swą ostatnią rolę, był gigantem o niezwykłej skali talentu – mówi reżyser Anton Corbijn, twórca "Control" oraz "Amerykanina". Jego nowe dzieło, "Bardzo poszukiwany człowiek" wejdzie na ekrany polskich kin 8 sierpnia.