Mówiącego ludzkim głosem misia powołał do życia pisarz Michael Bond. Niedźwiadek został znaleziony na stacji kolejowej przez angielską rodzinę Brownów. Tajemniczy przybysz pochodzi z Peru, ma na sobie płaszcz przeciwdeszczowy, kapelusz i gumowce, a na szyi plakietkę z napisem "proszę zaopiekować się tym misiem, dziękuję". Paddington zostaje przyjęty jako nowy członek rodziny i rozpoczyna naukę życia w angielskiej rzeczywistości.

Reklama

Głosu głównej postaci w kinowej adaptacji książki użycza Colin Firth. Aktor zapowiadał wcześniej, że jego miś, zgodnie ze scenariuszem, będzie mówił z lekko peruwiańskim akcentem. W obsadzie filmu znaleźli się również: Nicole Kidman, która zagra złą kobietę zajmującą się wypychaniem zwierząt, Hugh Bonneville, który sportretuje Henry'ego Browna oraz Sally Hawkins, która wcieli się w jego żonę. Julie Walters otrzymała rolę pani Bird, a Jim Broadbent właściciela sklepu z antykami, pana Grubera. Peter Capaldi wcieli się w pana Curry'ego.

Za adaptację popularnych książek dla dzieci o misiu Paddingtonie odpowiadają producent "Harry'ego Pottera", David Heyman, oraz reżyser Paul King, który wraz z Hamishem McCollem napisał scenariusz. Zgodnie z obowiązującymi trendami dzieło będzie hybrydą filmu aktorskiego i animacji CGI.

Z pierwszym zwiastunem produkcji można zapoznać się pod tym adresem. Światową premierę "Paddingtona" zapowiedziano na 12 grudnia.