"Witaj w klubie" ("Dallas Buyers Club") to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z lat 80. historia Rona Woodroofa (Matthew McConaughey). Ron żyje z dnia na dzień. pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić. Jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki.

Reklama

Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie queerowego transseksualisty Rayona (Jared Leto). Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku. Za kamerą obrazu stanął Jean-Marc Vallée ("C.R.A.Z.Y.", "Café de flore").

W filmie oprócz McConaugheya i Leto wystąpili także Jennifer Garner, Denis O'Hare i Michael O'Neill. Za rolę w "Witaj w klubie" Matthew McConaughey i Jared Leto otrzymali ostatnio Złotego Globa, odpowiednio dla najlepszego aktora w dramacie i najlepszego drugoplanowego aktora. McConaughey i Leto mają również szansę na zgarnięcie statuetki Oscara. Film otrzymał łącznie sześć nominacji do Oscarów, w tym dla najlepszego filmu.

http://youtu.be/raGWQSoStbs

"Witaj w klubie" wejdzie na ekrany kin 14 marca.

Reklama