"Nimfomanka" to opowieść o erotycznym życiu kobiety przedstawiona z punktu widzenia głównej bohaterki Joe (Charlotte Gainsbourg), która uważa siebie za nimfomankę. Pewnego zimowego wieczoru stary kawaler, Seligman (Stellan Skarsgard), znajduje ją na ulicy półprzytomną i pobitą. Zabiera kobietę do mieszkania, gdzie pomaga jej i próbuje wyjaśnić co się stało. Joe opowiada mu historię swojego bujnego życia, bogatego w związki i zazębiające się przypadki.

Reklama

W filmie oprócz Gainsbourg i Skarsgarda występują także Shia LaBeouf, Uma Thurman, Willem Dafoe, Stacy Martin, Jamie Bell i Christian Slater.

W klipie z rozdziału siódmego, "The Mirror", widzimy Joe pozbawiającą swoje mieszkanie wszystkiego, co przypomina o jej seksualności. Nagranie dostępne jest pod tym adresem.

"Nimfomanka" wejdzie do kin w dwóch częściach, podzielonych na osiem rozdziałów i zmontowanych bez udziału Larsa von Triera. Reżyser przygotował bowiem obraz, który trwa pięć i pół godziny i z którego nie potrafił nic usunąć. Możliwe, że w przyszłości widzowie będą mogli zobaczyć dłuższą wersją filmu Duńczyka. Polska premiera pierwszej części planowana jest na 10 stycznia 2014 roku.