Animowany film "Jak ukraść Księżyc" w reżyserii Chrisa Renauda i Pierre'a Coffina okazał się kasowym hitem, zdobywając sympatię nie tylko małych, lecz także tych całkiem dużych odbiorców. Po trzech latach od premiery czas na kontynuację. Zwróciwszy skradziony Księżyc na miejsce, Gru postanawia skończyć z łamaniem prawa. Woli poświęcić się wychowaniu przybranych córek, a chcąc zarobić na życie, zakłada legalny biznes. Jak zwykle towarzyszy mu ekipa Minionków sympatycznych, choć nie zawsze rozgarniętych i zdyscyplinowanych stworków. To one, rzecz jasna, narobią tu największego zamieszania.

Reklama

Niestety, o złodziejskich wybrykach Gru doskonale pamięta wydział do spraw zwalczania globalnej przestępczości. Tym bardziej, że światu znów zagraża niebezpieczeństwo. W tajnych laboratoriach powstaje tajemnicze serum, którego użycie może zagrozić ludzkości. Kto jest mózgiem tego przestępczego procederu? Tego właśnie ma dowiedzieć się Gru. W końcu któż może wiedzieć więcej o przestępstwach na masową skalę niż niegdysiejszy złodziej Księżyca? Do pomocy bohater dostaje energiczną i ciut szaloną agentkę Lucy, a ich niezmordowane poszukiwania szybko zamienią się w serię nieprzewidzianych gagów.

Kontynuacja przygód Gru i brygady Minionków nie ustępuje niczym części pierwszej. Film w idealnych proporcjach łączy świetną animację, elementy kina akcji, dużo dobrego humoru i ciepłą opowieść o zmaganiach samotnego ojca, mimo licznych wpadek próbującego wychować trzy córki. Gdy najstarsza z nich Margot zacznie umawiać się na randki, Gru oszaleje z zazdrości, my zaś uśmiejemy się do łez, obserwując jego nieporadne podchody. "Minionki rozrabiają" zapewnią dzieciom całkiem inteligentną rozrywkę, a i rodzice nie będą się nudzić. Podczas pokazu w kinie niejeden dorosły nie mógł powstrzymać się od serdecznego śmiechu.

MINIONKI ROZRABIAJĄ | USA 2013 | reżyseria: Chris Renaud, Pierre Coffin | dystrybucja: UIP | czas: 98 min