W "Dziedzictwie Bourne'a" nie ma już samego Bourne'a, więc na ekranie pojawia się nowy agent, Aaron Cross (Jeremy Renner). Akcja toczy się równolegle do trzeciej części cyklu, czyli "Ulitmatum Bourne'a". Szefowie tajnych komórek wewnątrz CIA, zagrożeni dekonspiracją, postanawiają zamknąć wszystkie projekty, zaś agentów zlikwidować. Prawie im się udaje – tylko dwóch niepokornych zostaje na wolności: Jason Bourne (często tu wspominany) oraz Aaron Cross, który korzystając z pomocy pracującej dla CIA lekarki Marty Shearling (Rachel Weisz), spróbuje wymknąć się prześladowcom z agencji, dowodzonych przez szczególnie zaciekłego Erica Byera (Edward Norton).

Reklama

"Yuma" – reżyserski debiut znanego producenta Piotra Mularuka to historia o drobnych złodziejach rabujących sklepy za niemiecką granicą. W raczkującym kapitalizmie lat 90. interesy na pograniczu prawa stawały się przecież podstawami wielkich fortun, a nierzadko stanowiły nawet przepustkę do establishmentu. Na ekranie gwiazdy polskiego kina: Katarzyna Figura, Tomasz Kot i wyróżniony tytułem europejskiej Gwiazdy Jutra – Jakub Gierszał.

Film Christiana Holten Bonke i Andreasa Koefoeda ma do spełnienia niezwykle istotną misję. Duński dokument może pomóc sztuce tańca w odzyskaniu godności utraconej za sprawą mezaliansu z reality show a la "Taniec z gwiazdami" i hollywoodzkimi widowiskami pokroju "Step-Up". "Mistrz tańca powraca" opowiada dzieje Slavika Kryklivy'ego – kiedyś słynnego tancerza, który podejmuje desperacką decyzję o próbie powrotu na szczyt. Niczym w "Czarnym łabędziu", w duńskim filmie silnie wybrzmiewają również pytania o istotę poświęcenia i granice wytrzymałości ludzkiej psychiki.

http://youtu.be/xuunr-RB37A