Nieszczęsne zwierzaki z nowojorskiego zoo wciąż próbują wrócić za kratki, ale ich samolot po raz kolejny spada w dziwnym i odległym miejscu, czyli w Europie. W trzeciej odsłonie "Madagaskaru" rodzice dostają kilka dorosłych żartów i parę cytatów z klasyki kina, a dzieci – rozpędzoną akcję, bajeczną animację i mądre, a przy tym niezbyt nachalne przesłanie.

Reklama

Nagrodzony na festiwalu w Motrealu film opiera się na dość ryzykownym pomyśle. Bohaterowie "Hasta la vista" to trzej dwudziestoparolatkowie, którzy marzą o tym, żeby wreszcie stracić dziewictwo. Problem w tym, że wszyscy są niepełnosprawni. Nie jest to jednak kolejne wcielenie "American Pie". Geoffrey Enthoven temat traktuje ze sporym taktem, ma przy tym inteligentne poczucie humoru i olbrzymią dawkę czułości dla nietypowych bohaterów swojego filmu.

http://youtu.be/jS0St2NMk1Q

W obrazie Kennetha Lonergana "Margaret" główną rolę zagrała gwiazda "Czystej krwi" Anna Paquin. To historia siedemnastoletniej uczennicy szukającej winnych śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego, do którego sama pośrednio się przyczyniła. Ale również opowieść o amerykańskiej narodowej traumie wywołanej wydarzeniami z jedenastego września.

http://youtu.be/POPLzI40Uiw

Reklama

W filmie "Wrong" – surrealistycznym eksperymencie Quentina Dupieux prawa logiki obowiązują wyłącznie w tytule. Reżyser, który większą sławę zdobył jako DJ o pseudonimie Mr. Oizo , dokonał nieudolnej próby przeniesienia na ekran umiejętności nabytych na scenie. Bohaterem jego obrazu jest mężczyzna zmagający się z rzeczywistością, której reguł nie rozumie. Jak bumerang wraca więc do pracy w biurze, z które został wyrzucony...

http://youtu.be/knVXkQfUhU4