"Mroczny Rycerz powstaje" to już ostatnia część przygód człowieka-nietoperza. Przynajmniej w reżyserii Christophera Nolana. Owo bardzo długie pożegnanie (film trwa 165 min) zaczyna się w momencie, gdy pogrążony w żałobie po śmierci Rachel i zmagający się z wyrzutami sumienia Wayne wraca do Gotham City. Tam czeka na niego godny przeciwnik – terrorysta Bane. Kto zwycięży to widowiskowe starcie? Warto przekonać się na własne oczy. Batman w polskich kinach od 27 lipca.

Reklama

"Step Up 4 Revolution" – czwarta odsłona serii i jak poprzednie przeznaczona wyłącznie dla miłośników tańca w tandetnym wydaniu. Fabuła – znów mamy do czynienia z dziewczyną, która chce zostać profesjonalną tancerką – kompletnie nie jest istotna: liczą się sceniczne popisy i miałkie przeboje pop. Na ścieżce dźwiękowej można usłyszeć m.in. Timbalanda, Jennifer Lopez i Fergie, co prawdopodobnie dużo mówi o jakości filmu.

"Długie dzieciństwo" – najnowszy film włoskiego mistrza Pupiego Avatiego oparty luźno na wydarzeniach z życia jego rodziny. Francesca i Lino to małżeństwo z długim stażem. Ich rodzinne szczęście legnie w gruzach, gdy u mężczyzny lekarze zdiagnozują chorobę Alzheimera. Francesca, pielęgnując męża, zaczyna go traktować jak dziecko, którego razem nigdy nie mieli.