Słynne teatralne lalki z "The Muppet Show", "Ulicy Sezamkowej" i "Fraglesów" już w piątek pojawią się w kinach w filmie "Muppety". Zjednoczą siły, by wystawić swoje największe przedstawienie...

Reklama

Podczas wakacji w Los Angeles, największy fan Muppetów Walter oraz jego brat Gary z narzeczoną Mary odkrywają nikczemny plan nafciarza Texa Richmana. Zamierza on zburzyć Teatr Muppetów, aby wydobywać ropę, której złoże właśnie pod nim odkryto. Chcąc ocalić teatr i pomóc w wystawieniu największego przedstawienia Muppetów w historii, Walter, Mary i Gary muszą zebrać 10 mln dolarów i pomóc Kermitowi zjednoczyć starą ekipę Muppetów, których drogi rozeszły się dwanaście lat wcześniej.

To jest powrót Muppetów po latach. Dzieci dziś najczęściej nie wiedzą, co to Muppety, albo dowiadują się od rodziców. Ten film jest próbą przedłużenia o następne pokolenie gigantycznego fanklubu Muppetów – mówi krytyk filmowy Tomasz Raczek.

Muppety to lalki teatralne stworzone przez amerykańskiego artystę plastyka i lalkarza Jima Hensona, twórcę "The Muppet Show", "Ulicy Sezamkowej" i "Fraglesów". Po raz pierwszy w komplecie Muppety pojawiły się w telewizji w 1969 roku w słynnym programie dla dzieci "Ulica Sezamkowa".

W 1976 roku Henson stworzył swój najsłynniejszy program – serial "The Muppet Show". Do każdego odcinka zapraszano sławnego gościa ze świata filmu lub muzyki. "The Muppet Show" był emitowany w latach 1976-1981 i odniósł wielki sukces na całym świecie.Nie można zapominać o Jimie Hensonie, który stworzył te lalki i jako pierwszy podkładał głos Kermitowi do 1990 roku. Po jego śmierci kontynuowali to jego współpracownicy. Dziś jest trochę inaczej. Teraz trzeba zadać sobie pytanie o ile te Muppety oddalone od Hensona o 22 lata, zachowają swój klimat – mówi Raczek i dodaje, że najnowszy film o Muppetach to powrót do kina familijnego, o które w Polsce bardzo trudno. – W tym filmie każdy znajdzie coś dla siebie. I dziadkowie i rodzice i dzieci.

"Muppety" trafią do kin już 20 stycznia. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Michała Zielińskiego (Kermit, Panna Piggy), Jacka Bończyka (Walter), Pawła Podgórskiego (Gary), Anetę Todorczuk-Perchuć (Mary) i Jarosława Boberka( Miś Fozzie, Gonzo).