Kto ma małe dziecko w wieku kinowym, na pewno już odlicza dni do premiery – każdy nowy film Pixara to gwarancja dobrze spędzonego czasu zarówno dla maluchów, jak i dla rodziców. Choć "Auta" uchodzą za jedną z najsłabszych pozycji w historii wytwórni, to i tak na tle przeciętnej produkcji wyglądają nieźle. A jeśli wierzyć recenzjom zza oceanu, "Auta 2" są znacznie lepsze od swojego poprzednika.

Reklama

Przypomnijmy – w pierwszej części zarozumiały mistrz wyścigów Zygzak trafił przez przypadek do zabitej dechami Chłodnicy Górskiej, gdzie udzielono mu ważnej życiowej lekcji dotyczącej ambicji bycia pierwszym i najlepszym. Stamtąd datuje się jego przyjaźń z nieefektownym, niezbyt lotnym, ale szczerym i sympatycznym pikapem Złomkiem.

Reżyser John Lasseter, twórca największych hitów wytwórni Pixar, m.in. "Toy Story" i "Gdzie jest Nemo", w "Autach" i ich kontynuacji daje upust swojej młodzieńczej pasji motoryzacyjnej, wypełniając fabułę fantastycznymi brykami. Tym razem poszedł w klimaty retro, więc na ekranie zobaczymy historyczne wozy – od bondowskiego Astona Martina po naszą swojską "mydelniczkę", czyli wschodnioniemieckiego trabanta. Szpiegowska intryga, która staje się udziałem bohaterów, daje też okazję do licznych aluzji i odniesień do filmowej klasyki gatunku. Rodzice będą mieć mnóstwo radości, tropiąc cytaty i parodie słynnych scen, podczas gdy dzieci na pewno wciągnie wir przygody. Film wchodzi na ekrany w środę 29 czerwca.

AUTA 2 | USA 2011 | reżyseria: John Lasseter, Brad Lewis | dystrybucja: Forum Film