Nagrody wręczono dziś w nocy w Beverly Hills, w Los Angeles. Obraz wymieniano wśród faworytów, ale takiego deszczu nagród dla "La La Land" nie spodziewał się nikt - film wygrał we wszystkich nominowanych kategoriach: za najlepszy film komediowy lub musical, za scenariusz, reżyserię (wielki podwójny triumf Danielle Chazelle), dla pary aktorów (Emma  Stone oraz Ryan Gosling) oraz co całkowicie zrozumiałe, dla muzyki oraz piosenki z filmu.

W Polsce film będzie pokazywany od 20 stycznia.

Za najlepszy film dramatyczny uznano "Moonlight". Obraz Berry Jenkinsa uznawany jest za największego przegranego - miał sześć nominacji, Złotego Globa zdobył tylko jednego. Krytycy z Hollywood zwracają uwagę na nagrodę dla Violi Davis za film "Fances" - sama nagrodzona wyraźnie wzruszona mówiła później, że "nie na co dzień się zdarza, że tyle pracy włożono w przeniesienie sztuki teatralnej na ekran".

Wyraźne wskazanie na "La La Land" może nam dużo powiedzieć o nominacjach do Oscarów - ich ogłoszenie 24 stycznia, ale głosowane trwać będzie do 13 stycznia i można się spodziewać, że głosujący w trybie "last minute" będą traktowali wyniki Złotych Globów jako drogowskaz.

Niewiele wciąż jednak wiemy, w kontekście Oscarów, o filmie nieanglojęzycznym. Na Globach wygrał obraz "Elle" Paula Verhoevena, który podobnie jak "Powidoki" Wady nie znalazł się nawet na shortliście.Tu widać wyraźnie jak różne gremia wybierają nagrody - Złote Globy wręczane są przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, Oscary - przez Akademię Filmową. 

W kategoriach telewizyjnych zwyciężył "Nocny recepcjonista" - serial zdobył trzy statuetki dzięki kreacjom aktorskim: Toma Hiddlestona, Olivii Colman oraz znanego w Polsce z roli Dr House'a - Hugh Laurie. Inne głośne produkcje: "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona" oraz "The Crown" zdobyły po dwie statuetki.

Galę brawurowo prowadził Jimmy Fallon.

TELEWIZJA:

Najlepszy serial dramatyczny
"The Crown"

Najlepszy serial komediowy lub musicalowy
"Atlanta"

Najlepszy film telewizyjny lub miniserial
"American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona"

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
Billy Bob Thornton - "Goliath"

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
Claire Foy - "The Crown"

Najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu
Donald Glover - "Atlanta"

Najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalowym
Tracee Ellis Ross - "Czarno to widzę"

Najlepszy aktorka w miniserialu albo filmie telewizyjnym
Sara Paulson - "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona"

Najlepszy aktor w miniserialu albo filmie telewizyjnym
Tom Hiddleston - "Nocny recepcjonista"

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu albo filmie telewizyjnym
Hugh Laurie - "Nocny recepcjonista"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu albo filmie telewizyjnym
Olivia Colman - "Nocny recepcjonista"