"Moja Lady Jane". Kiedy premiera?

Osiem odcinków serialu będzie dostępnych wyłącznie na Amazon Prime Video od 27 czerwca.

"Moja Lady Jane". O czym jest serial?

Reklama

Inspirowany powieścią o tym samym tytule serial opowiada historię rodziny królewskiej Anglii, w której syn króla Henryka VIII, Edward, nie umiera na gruźlicę, zaś Lady Joanna (Jane) Grey oraz jej mąż Guildford nie zostają ścięci na szubienicy. Błyskotliwa Jane niespodziewanie zostaje królową Anglii na dłużej niż 9 dni - jak to było w rzeczywistości - tym samym stając się celem złoczyńców dążących do zdobycia nie tylko jej korony, ale i głowy.

Amazon zapowiada "Moją Lady Jane" jako "epicką opowieść o prawdziwej miłości i wielkiej przygodzie, w której Lady Jane musi uratować zarówno siebie, jak i królestwo".

"Moja Lady Jane". Kto stoi za serialem?

W tytułowej roli debiutuje Emily Bader. U jej boku występują Edward Bluemel ("Obsesja Eve") jako Guildford Dudley, Jordan Peters ("Pirates") w roli króla Edwarda i Dominic Cooper ("Kaznodzieja") jako Lord Seymour.

Anna Chancellor ("Pennyworth") gra Lady Frances Grey, matkę Jane, Rob Brydon ("The Trip") wciela się w rolę Lorda Dudleya, ojca Guildforda. Natomiast Jim Broadbent ("Książę") pojawia się jako wuj Jane, książę Leicester.

Reklama

Henry Ashton ("Creation Stories") gra brata Guildforda, Isabella Brownson ("Napoleon") i Robyn Betteridge ("Koło czasu") są siostrami Jane. Kate O'Flynn ("Ogrodnicy") i Abbie Hern ("Enola Holmes 2") wcielają się w role księżniczek Mary i Bess, które są siostrami króla. W rolach drugoplanowych pojawiają się Máiréad Tyers ("Nadzwyczajna"), Joe Klocek ("Susza") i Michael Workeye ("Będzie bolało").

Twórczynią serialu jest Gemma Burgess (trylogia "Brooklyn Girls"), która wraz z Meredith Glynn ("The Boys"), Jamie Babbit ("Zbrodnie po sąsiedzku"), Sarah Bradshaw ("Cytadela") i Laurie MacDonald ("The Ring") zostały producentkami wykonawczymi.

Trwa ładowanie wpisu