Druga odsłona "Diuny" Denisa Villeneuve'a zarobiła od premiery w kinach na całym świecie blisko 600 milionów dolarów. Tylko w Polsce przyciągnęła do kin blisko 1,7 miliona widzów.

"Diuna: Część druga". Gdzie najtaniej?

Superprodukcję można wypożyczyć w Playerze już za 40 zł - wszystkie inne serwisy VOD oferują maksymalnie 48-godzinny dostęp do filmu za 49,99 zł.

Reklama

Ale to nie wszystko, bowiem Player pod tym linkiem oferuje 10 minut filmu całkowicie bezpłatnie.

Reklama

"Diuna: Część druga". O czym jest film?

Zgodnie chwalona przez krytyków i widzów "Diuna: Część druga" ukazuje podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

Główne role grają najgorętsze obecnie hollywoodzkie nazwiska, czyli Timothee Chalamet i Zendaya. W obsadzie znaleźli się również Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Josh Brolin, Austin Butler, Florence Pugh, Stellan Skarsgard, Dave Bautista i Christopher Walken.

Reklama

Scenariusz Villeneuve napisał wraz z Jonem Spaihtsem. Reżyser ponownie współpracował także z operatorem Greigiem Fraserem, scenografem Patrice'em Vermette'em, montażystą Joe Walkerem, specjalistą ds. efektów wizualnych Paulem Lambertem oraz z projektantką kostiumów Jacqueline West. Muzykę znów skomponował Hans Zimmer.

Zdjęcia kręcono w Budapeszcie, Abu Zabi, Jordanii i we Włoszech.

"Diuna: Część druga". Co dalej?

Villeneuve od dawna przymierza się do realizacji trzeciej odsłony cyklu opartego na powieściach Franka Herberta. Tym razem byłby to "Mesjasz Diuny". Producenci teoretycznie nie dali jeszcze zielonego światła, ale sukces kasowy "dwójki" zapewne przyspieszy ich decyzję.

Reżyser zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, że w "Mesjaszu Diuny" znacznie zostałaby rozbudowana rola księżniczki Irulan granej przez Florence Pugh.

Trwa ładowanie wpisu