Serial "Zakładnicy" zapowiadany jest jako thriller sensacyjno-psychologiczny.

"Zakładnicy". O czym będzie serial?

Pewnego grudniowego wieczoru, tuż przed Świętami, czworo zamaskowanych napastników włamuje się do domu Osterów. Biorą rodzinę jako zakładników i stawiają jedno żądanie. Eryka (Magdalena Różczka) musi zabić biznesmena-filantropa (Jan Englert) w trakcie rutynowej operacji, którą ma przeprowadzić następnego dnia. Jeśli biznesmen nie umrze na stole operacyjnym, cała rodzina Eryki zginie… Lekarka, wychodząc do pracy, zmuszona jest "grać" przed całym światem, podczas gdy jej bliscy są w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Osterowie zostają więźniami we własnym domu.Z czasem okazuje się, że każdy z nich skrywa jakieś tajemnice, które dopiero teraz zaczynają wychodzić na jaw i burzyć ich pozornie poukładany świat. "Nic w tej historii nie jest takie, na jakie początkowo wyglądało..." - czytamy w informacji prasowej.

Reklama

"Zakładnicy". Kto stoi za serialem?

W obsadzie poza Różczką znaleźli się Piotr Adamczyk, Leszek Lichota, Jan Englert, Piotr Żurawski, Stanisław Linowski, Malwina Buss, Nel Kaczmarek i Konrad Kąkol.

Serial powstał na licencji izraelskiego formatu "Bnei Aruba". Scenariusz adaptowany napisał Michał Wawrzecki ("Chyłka"). Za kamerą stanął Maciej Migas ("Żyć nie umierać"). Za zdjęcia odpowiada Bartek Cierlica ("Jak zostałem gangsterem"). Serial będzie liczył 7 odcinków.

Premiera "Zakładników" odbędzie się na platformie Polsat Box Go.