"Gwiezdne wojny: Akolita". Kiedy premiera?

Dwuodcinkowa premiera serialu nastąpi 5 czerwca w Disney+.

"Gwiezdne wojny: Akolita". O czym będzie serial?

Reklama

Tym razem w świecie "Gwiezdnych wojen" rozegra się kryminał z prawdziwego zdarzenia. Akcja będzie się toczyć wokół śledztwa w sprawie szokującej zbrodni stawia na drodze szanowanego mistrza Jedi (Lee Jung-jae) niebezpieczną wojowniczkę z jego przeszłości (Amandla Stenberg).

"Kolejne ujawnione poszlaki sprawiają, że oboje wchodzą na mroczną ścieżkę, na której nie wszystko jest tym, czym się wydaje…" - czytamy w informacji prasowej.

"Gwiezdne wojny: Akolita". Kto stoi za serialem?

W serialu poza Stenberg i Jung-jae występują Manny Jacinto, Dafne Keen, Charlie Barnett, Jodie Turner-Smith, Rebecca Henderson, Dean-Charles Chapman, Joonas Suotamo i gwiazda "Matrixa"Carrie-Anne Moss.

Serial na podstawie "Gwiezdnych wojen" George'a Lucasa stworzyła Leslye Headland ("Russian Doll"), która pełni także funkcję producentki wykonawczej - w czym wspomagają ją Kathleen Kennedy, Simon Emanuel, Jeff F. King i Jason Micallef.

Headland wyreżyserowała również premierowe odcinki (odc. 101 i 102). Obowiązków dopełniają tak uznani reżyserzy, jak Kogonada (odcinki 103 i 107), Alex Garcia Lopez (odcinki 104 i 105) oraz Hanelle Culpepper (odcinki 106 i 108).

Reklama

Muzykę stworzył wielokrotnie nagradzany kompozytor Michael Abels, znany przede wszystkim ze współpracy z Jordanem Peele'em przy horrorach "Uciekaj!" i "To my".

Trwa ładowanie wpisu