"Tatuażysta z Auschwitz". Kiedy premiera?

Wszystkie 6 odcinków miniserialu będzie można oglądać wyłącznie w SkyShowtime już od 7 czerwca.

"Tatuażysta z Auschwitz". O czym opowiada?

Reklama

Scenariusz serialu, który wyreżyserowała Tali Shalom-Ezer ("Królewna"), został oparty na bestsellerowej powieści Heather Morris, inspirowanej prawdziwą historią Laliego i Gity Sokolov, którzy poznali się jako więźniowie w Auschwitz.

Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy Lali, słowacki Żyd, w 1942 roku trafia do Auschwitz. Wkrótce po przybyciu zostaje wyznaczony do roli "tätowierera" – jednego z tatuażystów odpowiedzialnych za nanoszenie numerów identyfikacyjnych na przedramiona współwięźniów. Pewnego dnia poznaje Gitę i rozkwita między nimi miłość, która jest silniejsza niż otaczająca ich przerażająca rzeczywistość. Tak wygląda początek tej niezapomnianej opowieści o uczuciach i odwadze. Para – bezustannie pilnowana przez nieprzewidywalnego oficera SS, Stefana Baretzkiego – jest zdeterminowana, żeby chronić siebie nawzajem i wspólnie przetrwać.

Po 60 latach Lali, teraz już w dziewiątej dekadzie życia, poznaje ambitną pisarkę, Heather Morris. Niedawno owdowiały mężczyzna znajduje w sobie odwagę, aby opowiedzieć światu swoją historię. Lali dzieli się z Heather wspomnieniami, stawia czoła mrocznym duchom czasów młodości i wraca do chwil, w których udało mu się znaleźć miłość w tym najstraszniejszym z miejsc.

Reklama

"Tatuażysta z Auschwitz". Pierwszy zwiastun

W przejmującym pierwszym zwiastunie będący już w podeszłym wieku Lali (Harvey Keitel) dzieli się wspomnieniami z Auschwitz z Heather Morris (Melanie Lynskey). Wraz z nimi cofamy się do chwili, w której młody Lali (Jonah Hauer-King) poznaje Gitę (Anna Próchniak) i zakochuje się w niej.

W zwiastunie słyszymy muzykę skomponowaną do serialu przez dwukrotnie nagrodzonego Oscarem Hansa Zimmera oraz Karę Talve.

Trwa ładowanie wpisu