W ubiegłym roku superprodukcja świętowała okrągłe, 25. urodziny. Z tej okazji w kinach pojawiła się zremasterowana odsłona romansu, w wersji 4K. Teraz ta wersja trafiła na platformę Disney+, gdzie zastąpi klasyczne wydanie "Titanica".

Reklama

"Titanic". O czym jest film?

Jest rok 1912, a luksusowy brytyjski transatlantyk Titanic właśnie wyrusza w swój dziewiczy rejs do USA. Na pokładzie wśród tysięcy pasażerów znajdzie się para, którą połączy miłość pomimo wszelkich przeciwności. Rose (Kate Winslet), pochodząca ze zubożałej arystokracji, ma uratować rodzinę przed bankructwem dzięki ślubowi z bogaczem, z którym wypłynęła w luksusową podróż przez Atlantyk. Tymczasem na pokład wchodzi też Jack (Leonardo DiCaprio), początkujący artysta bez grosza przy duszy, który spędził trochę czasu w Europie. Powrót do Ameryki ma być dla niego szansą na zrobienie kariery. Niespodziewanie między Rose i Jackiem wybucha romans, dla wielu będący symbolem prawdziwej, ale tragicznej miłości.

"Titanic". Rekordowe przychody

"Titanic" w reżyserii Jamesa Camerona to jeden z najbardziej kasowych filmów w historii kina. Produkcja doczekała się blisko 60 nagród branżowych, w tym aż 11 tych najgłośniejszych – statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej.

"Titanic" na stałe wpisał się do popkultury, a kultowa scena na dziobie statku doczekała się licznych nawiązań i odtworzeń.

Trwa ładowanie wpisu