"Znachor" - światowy hit

Po pięciu dniach od premiery "Znachor" zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu najpopularniejszych filmów platformy Netflix w Polsce. Ale co istotne, również w światowym rankingu "Znachor" uplasował się na podium, zajmując drugie miejsce pośród produkcji nieanglojęzycznych z wynikiem 11,9 mln wyświetleń.

"Znachor" - nowa wersja

Reklama

Najnowsza adaptację powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza cieszy się uznaniem nie tylko widzów, ale i krytyków. Recenzje są w większości pozytywne.

Głównym bohaterem historii jest szanowany chirurg profesor Rafał Wilczur, który traci rodzinę i pamięć. Wiele lat później, zapomniany i biedny, spotyka swoją córkę.

"Znachor" - obsada i twórcy

Profesora Wilczura zagrał Leszek Lichota. W postać Marysi, córki prof. Wilczura, wcieliła się Maria Kowalska, z kolei właścicielkę młyna Zośkę zagrała Anna Szymańczyk. W roli hrabiego Czyńskiego wystąpił Ignacy Liss, a jego rodziców zagrali Izabela Kuna i Mikołaj Grabowski. Ponadto w filmie występują również m.in. Mirosław Haniszewski, Łukasz Szczepanowski, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Artur Barciś.

Reżyserem jest debiutujący w filmie fabularnym Michał Gazda, autorami scenariusza są Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski, a za zdjęcia odpowiedzialny jest Tomasz Augustynek. Producentką filmu jest Magdalena Szwedkowicz.

Trwa ładowanie wpisu