Netflix planuje podniesienie ceny miesięcznej opłaty zaraz po zakończeniu strajku aktorów. Ten wciąż trwa, ale po tym, jak swój protest zakończyli scenarzyści, koniec aktorskiego strajku wydaje się być kwestią co najwyżej kilku tygodni.

Reklama

Podwyżka a strajk aktorów

Tradycyjnie już, podniesienie opłat ma czekać w pierwszej kolejności użytkowników Netflixa z Ameryki Północnej. Wysokość podwyżki nie jest jeszcze znana, ale jak donosi WSJ, ma dotyczyć ona abonamentu bez reklam.

Według "The Wall Streej Journal" włodarze Netflixa czekają z podniesieniem opłat na zakończenie strajku, gdyż chcą je usprawiedliwić wysoce prawdopodobnym zwiększeniem udziałów aktorów w zyskach ze streamingu.

Ceny abonamentu w Polsce

Netflix podniósł ceny usług za Oceanem relatywnie niedawno, z początkiem 2022 roku. Amerykanie za pakiet z reklamami płacą 6,99 USD miesięcznie, za pakiet standardowy bez reklam - 15,49 USD, natomiast za premium - 19,99 USD.

W Polsce do podwyżek abonamentu doszło ostatnio w sierpniu 2021 roku. W naszym kraju obowiązują również trzy pakiet: podstawowy za 29 zł, standardowy za 43 zł oraz premium za 60 zł.