Fabuła "Zdrady"

Julia (Anna Karczmarczyk) jest introwertyczną, nadwrażliwą artystką-fotografką, matką kilkuletniego Maurycego oraz żoną ambitnego i żądnego sukcesu prokuratora Patryka (Dawid Ogrodnik). Kiedy na wernisażu swoich prac Julia wychodzi na chwilę odpocząć od tłumu, poznaje Pawła (Paweł Małaszyński). Piorunujące pierwsze wrażenie sprawia, że tych dwoje – choć wie, że mogą głęboko zranić najbliższych - nie jest w stanie oprzeć się chemii i rodzącemu się gwałtownemu uczuciu. To niebezpieczne, nie tylko dlatego, że mogą zniszczyć swoje rodziny. Nie zdają sobie sprawy z łączących ich zależności…

Reklama

Paweł jest mężem Elizy (Marieta Żukowska), pracuje jako adwokat dla jej ojca, wpływowego biznesmena Huberta Czarcińskiego (Piotr Polk), którego szemranym interesom od lat przygląda się prokuratura. Nie wiedząc nic o tych zależnościach Julia i Paweł wdają się w namiętny romans, który nie tylko wpłynie na śledztwo organów ścigania, ale przede wszystkim przyniesie nieodwracalne i niespodziewane konsekwencje dla nich samych i ich rodzin.

"To będzie petarda!"

"Zdrada" skusiła mnie nieoczywistą fabułą, postaciami które ciężko skategoryzować i mieszanką gatunków. Jej holenderska wersja, czyli nasz pierwowzór wciągnął mnie od pierwszej minuty. Od dawana nie czułam takiej przyjemności budując postać. Julia jest żoną i matką, w której oczach przejrzy się wiele kobiet. Wiele najprawdopodobniej dzieli z nią sytuację życiową. Pytanie brzmi, czy znajdzie w sobie odwagę, by w końcu złapać oddech i żyć, czuć? Będzie przerażająco, dojmująco, sensualnie i romantycznie. Poza tym tworzenie z Dawidem Ogrodnikiem i Pawłem Małaszyńskim jest pyszną zabawą. To będzie petarda! – mówi Anna Karczmarczyk.

Miłość przychodzi kiedy chce. Niespodziewanie, niczym nieproszony gość. Wystarczy jedno spojrzenie, aby rozpaliła się, powstała i pokonała nas. W serialu „Zdrada" miłość jest namiętnością, która w ułamku sekundy wytrąca z równowagi świat głównych bohaterów. Z pozoru błahe spotkanie fotografki Julii i prawnika Pawła zapoczątkuje szereg nieoczekiwanych zdarzeń i odmieni życie tej dwójki na zawsze. To psychologiczny kryminał, pełen mrocznych tajemnic ze szczyptą namiętnego romansu – zapowiada Paweł Małaszyński.

Reklama

Niderlandzki hit

"Zdrada" to remake znakomicie przyjętego przez krytyków oraz widzów holenderskiego serialu "Overspel", który zwyciężył w kategorii Best TV Drama Nederlands Film Festival. Jestem przekonany, że polska wersja z Dawidem Ogrodnikiem, Anną Karczmarczyk i Pawłem Małaszyńskim będzie doceniona i zdobędzie szerokie uznanie wśród naszych widzów – mówi dyrektor programowy i członek zarządu Polsatu Edward Miszczak.

W obsadzie serialu "Zdrada" obok Anny Karczmarczyk, Dawida Ogrodnika, Pawła Małaszyńskiego, Mariety Żukowskiej i Piotra Polka znaleźli się także Grażyna Szapołowska, Mikołaj Krawczyk, Olga Sarzyńska, Dobromir Dymecki, Przemysław Bluszcz, Bartłomiej Firlet i Juliusz Chrząstowski.