W miniony weekend ponad 2500 fanów uniwersum Wiedźmina przybyło do Łodzi, aby wspólnie celebrować nadchodzącą premierę 3. sezonu serialu "Wiedźmin" na Netflixie.

Światowa premiera 3. sezonu "Wiedźmina"

Na wydarzeniu pojawili się uczestnicy z całej Polski oraz goście z zagranicy (m.in. z Niemiec, Rumunii, Czech, Słowacji, Węgier i Hiszpanii) - wśród nich znaleźli się zarówno najwięksi fani serialu Netflixa, książek i gier, jak również ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem Geralta z Rivii.

Reklama

Podczas Wiedźmin Fest odbyła się światowa premiera 3. sezonu serialu "Wiedźmin". Zebrani w mieście Andrzeja Sapkowskiego fani jako pierwsi na świecie zobaczyli przedpremierowo dwa pierwsze odcinki najnowszego sezonu, który na Netflixie zadebiutuje 29 czerwca.

Gwiazdy serialu i Sapkowski na Wiedźmin Fest

Wiedźmin Fest odwiedziły gwiazdy serialu Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan i Joey Batey, które spotkały się z fanami podczas Q&A. Wielu oddanym fanom udało się zdobyć autografy obsady.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycił również twórca uniwersum - Andrzej Sapkowski. Setki fanów z unikatowymi wydaniami książek zgromadziły się w EC1, aby zdobyć autograf i dedykację ich autora. Nie zabrakło również producenta wykonawczego serialu Tomka Bagińskiego i wielu innych osób, które tworzą uniwersum Wiedźmina.

Wydarzenie uświetnił koncert zespołu Percival Schuttenbach, który współtworzył ścieżkę dźwiękową do 3. sezonu serialu.

Reklama

Geneza przygód Geralta z Rivii

Uczestnicy wydarzenia mogli poznać genezę przygód Geralta z Rivii, zbliżyć się do postaci, zagłębić w świecie inspirowanym uniwersum i serialem. Specjalnie przygotowane atrakcje i strefy przyciągały tłumy zaciekawionych oraz dostarczyły wielu emocji i dobrej zabawy.

3. sezon serialu "Wiedźmin" już niebawem na Netfliksie premiera 1. części (odcinki 1-5) - 29 czerwca; zaś części 2. (odcinki 6-8) - 27 lipca.

W sezonie 3., podczas gdy władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu usiłują schwytać Ciri, Geralt wywozi ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie. Okazuje się jednak, że trafiają w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Muszą walczyć i postawić wszystko na jedną kartę - lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze.