Prezes Lucasfilm Kathleen Kennedy ogłosiła, że kultowe filmy z serii "Indiana Jones" będą dostępne dla użytkowników Disney+ od 31 maja. Fani będą mogli obejrzeć filmy "Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej Arki", "Indiana Jones i Świątynia Zagłady", "Indiana Jones i ostatnia krucjata" i "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" przed premierą najnowszej produkcji "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" - finałowej odsłony ukochanego przez wielu cyklu, która zadebiutuje w kinach 30 czerwca.

Reklama

"Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej Arki"

W pierwszej części serii, która otrzymała aż osiem nominacji i zdobyła cztery Nagrody Akademii Filmowej, w tym za najlepszy film, archeolog i podróżnik Indiana Jones dostaje zlecenie od wywiadu: ma zdobyć bezcenny artefakt, który jest kluczem do odnalezienia Arki Przymierza, poszukiwanej także przez nazistów.

"Indiana Jones i Świątynia Zagłady"

Po ucieczce ze strzelaniny w nocnym klubie i skoku ze spadającego samolotu, profesor Indiana Jones, piosenkarka Willie Scott oraz dwunastoletni Short Round lądują w indyjskiej wiosce. Jej mieszkańcy winą za swoją trudną sytuację obarczają utratę trzech magicznych kamieni, przynoszących tubylcom pomyślność. Jones przyrzeka odzyskać skradzione kamienie – przez co on i jego towarzysze stawiają czoła zabójczemu kultowi.

"Indiana Jones i ostatnia krucjata"

Trudno o większą przygodę niż towarzyszenie duetowi Jonesów w „Indiana Jones i ostatnia krucjata”. Nazistowscy wrogowie Indy'ego wracają! Porwali jego ojca, profesora Henry'ego Jonesa Sr. (Sean Connery), ponieważ pragną odnaleźć Świętego Graala. Podążając tropem z USA, poprzez Wenecję do pustyni na Bliskim Wschodzie, Indy (Harrison Ford) musi uratować swojego ojca, ocalić Graala oraz zapobiec katastrofie w tej wypełnionej ciągłą akcją przygodzie dla całej rodziny.

"Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki"

Sławny archeolog i podróżnik, dr Henry Indiana Jones (Harrison Ford), wraca do akcji, gdy zostaje wplątany w spisek Sowietów, mający na celu odkrycie tajemnicy niezwykłych artefaktów, Kryształowych Czaszek.