Oto hity kwietnia w CANAL+ online:

"Wielki zielony krokodyl domowy" - już dostępny

Filmowa adaptacja serii książek dla dzieci amerykańskiego pisarza Bernarda Wabera. Obraz wyreżyserowali Josh Gordon i Will Speck, duet nominowany do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski za „Culture”. W obsadzie m.in. Javier Bardem, Constance Wu, Brett Gelman, Winslow Fegley oraz Shawn Mendes, który użyczył głosu rozśpiewanemu krokodylowi.

Reklama

Kiedy rodzina Primmów przeprowadza się na Upper East Side w Nowym Jorku, odkrywają, że przyszło im dzielić apartament z… krokodylem! Początkowy szok i strach szybko jednak mijają, gdy okazuje się, że zielony gad to rozśpiewany, pełen gracji lokator, uwielbiający długie kąpiele i kawior. Lyle szybko zaprzyjaźnia się z nowymi domownikami, zwłaszcza z najmłodszym z rodu Johem. Gdy okazuje się, że na krokodyla czyha zły sąsiad, pan Grumps, w obronie przyjaciela Primmowie muszą połączyć siły z właścicielem Lyle'a, Hectorem P. Valenti.

Reklama

"Śubuk" - już dostępny

Nagrodzony Złotym Lwem za najlepszy scenariusz (Jacek Lusiński, Szymon Augustyniak), oparty na faktach film opowiadający o trudach, z jakimi zmagają się opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Wśród obsady szczególnie doceniona została Małgorzata Gorol, dla której była to pierwsza główna rola filmowa.

Koniec lat 80. W Polsce. Maryśka zachodzi w nieplanowaną ciążę ze sporo starszym milicjantem Darkiem. Mężczyzna chce zmusić młodą dziewczynę do aborcji, ta jednak postanawia urodzić i samotnie wychować dziecko. Gdy chłopiec dorasta coraz wyraźniej widać, że znacznie różni się od rówieśników – jest zamknięty w sobie, a jedyne słowo, jakie wypowiada to „śubuk”. Z czasem lekarze diagnozują u Kuby autyzm, a jego matka rozpoczyna długą i trudną walkę z systemem, biurokracją i bezdusznością, walkę o społeczną akceptację i zrozumienie.

"Babilon" - od 6 kwietnia

Uhonorowany nagrodą BAFTA i Złotym Globem obraz Damiena Chazelle’a, laureata Oscara za głośny „La La Land”. Film opowiada o początkach Hollywood oraz ludziach z wielkimi ambicjami, którzy pragnęli stać się częścią czegoś większego niż oni sami.

Manny, pragnie pracować w Hollywood. W swej drodze do Fabryki Snów trafia na pewne ekstrawaganckie przyjęcie, na którym poznaje piękną blondynkę, Nellie. Dziewczyna, której pomaga przechytrzyć ochronę, dzięki zbiegowi okoliczności zdobywa rolę będącą dla niej przepustką do kariery. Również Manny poznaje na imprezie kogoś (pewnego gwiazdora, amanta, alkoholika), dzięki komu spełnia się jego marzenie o Hollywood.

"Kot w butach: Ostatnie życzenie" - od 6 kwietnia

Długo wyczekiwany sequel przeboju „Kot w butach" z 2011 roku. Kolejna odsłona przygód odważnego Mruczka nie jest już tylko spin-offem cyklu „Shrek", lecz pełnoprawnym awanturniczym kinem akcji.

Okryty niejedną legendą bohaterski Kot popada w emocjonalny kryzys. Okazuje się, że jego dotychczasowe ekstremalne życie nie może trwać wiecznie. Kot w Butach wykorzystał już osiem z dziewięciu żyć i teraz czeka go spokojna emerytura. Nadzieję przywraca jednak mityczne „Ostatnie Życzenie", dzięki któremu możliwe jest odzyskanie utraconych żyć. Kot w Butach wyrusza więc w kolejną podróż.

"Mumie" - od 6 kwietnia

Hiszpańska animacja dla całej rodziny o przygodach trzech mumii.

Podczas ekspedycji archeologicznej w Egipcie, lord Silvester Carnaby odnajduje egipski grobowiec. Wśród kilkunastu artefaktów, natrafia na pierścień ślubny. Dzięki temu odkryciu może w końcu zapisać się na kartach historii. Jednak zabranie starożytnej biżuterii sprawia, że jej pierwotny właściciel Thut wyrusza do świata ludzi i postanawia spenetrować współczesny Londyn, by odnaleźć zgubę. Towarzyszą mu młodszy brat Sekhem, ośmioletni chłopiec, pragnący odbudowania pozycji Thuta jako bohatera wyścigów, Croc, mały krokodyl i pupil Sekhema oraz Nefer, która korzysta z okazji, żeby uciec przed niechcianym małżeństwem.

"W trójkącie" - od 7 kwietnia

Nagrodzony Złotą Palmą podczas zeszłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, głośny film w reżyserii twórcy „The Square" i „Turysty", Rubena Östlunda. Obraz zdobył również dwie nominacje do Złotych Globów oraz trzy do Oscara, w tym w najważniejszej kategorii „Najlepszy film”.

Przedstawiciele elity wybierają się w rejs luksusowym jachtem. Na pokładzie znajdują się m.in. rosyjski oligarcha z żoną i kochanką oraz para influencerów i modeli Yaya i Carl, a także obsługa z kapitanem, na czele. Ekskluzywna wyprawa zostaje przerwana przez sztorm, podczas którego statek tonie. Kilku pasażerom udaje się przeżyć katastrofę i dopłynąć na bezludną wyspę, gdzie będą musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami, by przetrwać.

"Chleb i sól" - od 12 kwietnia

Trzy Złote Lwy, nagroda specjalna w konkursie „Horyzonty” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz wyróżnienie statuetką Odkrycia Roku Polskiej Akademii Filmowej dla reżysera Damiana Kocura.

Tymek, student warszawskiej Akademii Muzycznej wraca do rodzinnej miejscowości podczas wakacji poprzedzających wyjazd na upragnione zagraniczne stypendium. Młody pianista spędza czas z bratem i dawnymi kolegami, którzy przesiadują w osiedlowym kebabie. Okazuje się, że trafił w samo centrum nasilającego się konfliktu pomiędzy miejscowymi a obcokrajowcami.

"M3gan" - od 13 kwietnia

Trzymający w napięciu horror o morderczej lalce. Autorką scenariusza jest Akela Cooper, autorka takich filmów, jak „Wcielenie” oraz seriali „Chambers”, „American Horror Story: Roanoke” i „Grimm”.

Gemma pracuje jako programistka w firmie produkującej zabawki. Jednym z jej projektów jest lalka imitująca człowieka. Zabawka, która dzięki sztucznej inteligencji, jest bardzo realistyczna, dzięki czemu ma stać się najwspanialszą towarzyszką każdego dziecka. Gdy niespodziewanie Gemma musi zaopiekować się swoją siostrzenicą, postanawia skorzystać z pomocy prototypu M3GAN. Wtedy lalka zaczyna prowadzić samodzielne życie.

"Duchy Inisherin" - od 21 kwietnia

Najnowsze dzieło laureata Oscara Martina McDonagha, nagrodzone czterema statuetkami BAFTA, trzema Złotymi Globami. Film walczył również o nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej w aż dziewięciu kategoriach.

Malownicza wyspa na zachodnim wybrzeżu Irlandii. Pádraic i Colm przyjaźnią się od lat, kiedy nagle jeden z nich niespodziewanie postanawia tę wieloletnią relację zakończyć. Zaskoczony Pádraic przy wsparciu siostry stara się odzyskać kontakt z Colmem. Ten jednak pozostaje niewzruszony. Sytuacja prowadzi do serii szokujących wydarzeń.

"Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody" - od 22 kwietnia

Głośna filmowa biografia ukazująca drogę Whitney Houston od chórzystki z New Jersey, na sam szczyt światowych list przebojów. Za produkcją stroją twórcy głośnego, nagrodzonego czterema Oscarami „Bohemian Rhapsody”.

Niezwykle zdolna, dwudziestoletnia Whitney mieszka w Newark w New Jersey, gdzie pod okiem wymagającej matki śpiewa w chórze w kościele baptystów. Kiedy na drodze dziewczyny staje odkrywca talentów, producent Clive Davis, rozpoczyna się światowa kariera pełna spektakularnych sukcesów w blasku fleszy i prywatnych dramatów.