Oscary nieustannie stanowią marzenie filmowców z całego świata. Mimo kłopotów ze spadającą frekwencją ceremonię rozdania nagród wciąż rokrocznie śledzą miliony fanów. W tym roku gala odbędzie się ponownie w Dolby Theatre, a poprowadzi ją już po raz trzeci popularny komik Jimmy Kimmel.

Reklama

Oscary w Polsce tylko w CANAL+

W Polsce, podobnie jak w poprzednich latach, rozdanie Oscarów będzie można obejrzeć wyłącznie w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online.

Studio CANAL+ ponownie poprowadzą Karolina Korwin Piotrowska oraz Błażej Hrapkowicz.

Transmisja z ceremonii, którą otworzy o godz. 0:30 półgodzinna relacja z czerwonego dywanu, potrwa do godz. 4:00.

Polski reprezentant w CANAL+ online

W serwisie CANAL+ online obejrzeć można m.in. polskiego reprezentanta wśród tegorocznych kandydatów do Oscara, czyli nominowane za najlepszy film międzynarodowy "IO" Jerzego Skolimowskiego, historię podróżującego po Europie szarego osiołka,który staje się świadkiem ludzkiego okrucieństwa.

Jerzy Skolimowski w ubiegłym roku został laureatem PNF ORŁY za Osiągnięcia Życia. Podczas tegorocznej gali ORŁÓW otrzymał nagrodę także za najlepszą reżyserię oraz scenariusz, a "IO" zdobył nagrodę za
najlepszy film. W CANAL+ online można oglądać program "Rezerwacje" Małgorzaty Janowskiej, który powstał z tej okazji.

Filmy nominowane do Oscarów 2023

Reklama

W bogatym portfolio CANAL+ online znajdują się również inne filmy nominowane do tegorocznych nagród:

TOP GUN: MAVERICK – nakręcona po prawie 40 latach kontynuacja produkcji, która rozpędziła karierę Toma Cruise’a. Nominowana w 6 kategoriach, w tym za najlepszy film, najlepszy scenariusz adaptowany i najlepsze efekty specjalne.

TO NIE WYPANDA – najnowsze dzieło uwielbianego przez widzów studia Pixar o dojrzewającej dziewczynce, która przy nadmiernej ekscytacji zamienia się w wielką... pandę. Nominacja za najlepszy film animowany.

PARYŻ PANI HARRIS – kostiumowy komediodramat z Lesley Manville i Isabelle Huppert dziejący się w Paryżu lat 50., a opowiadający o owdowiałej sprzątaczce, która postanawia zdobyć upragnioną sukienkę Diora. Nominacja za najlepsze kostiumy.

ELVIS – Od żółtodzioba z Memphis do ikony rock and rolla. Losy Elvisa Presleya widziane oczami jego wyrachowanego menedżera – Toma Parkera, zwanego "Pułkownikiem". Dynamiczna, pełna muzyki i efektownych scen produkcja została nominowana aż w 6 kategoriach: za najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Austin Butler), najlepszą scenografię, montaż, charakteryzację, dźwięk i kostiumy.

BATMAN – Robert Pattinson w podwójnej roli mściciela z Gotham i jego alter ego, miliardera-samotnika Bruce'a Wayne'a. Film doczekał się nominacji za charakteryzację, dźwięk i efekty specjalne.